Píšete si na Tinderu s člověkem nebo chatbotem? A co když se s vámi AI zasnoubí?

Axandr Žadan měl jasno: nechce si na Tinderu domlouvat schůzku s žádnou ženou, která na profilové fotce drží květinu. V Rusku, kde žije, se tohle gesto považuje za jasnou známku přebujelého ega, podobně jako když američtí muži předvádějí, jak velkou rybu ulovili (a že jsou takovými fotkami zamořené internetové seznamky po celých Spojených státech).

Alexandr se také nehodlal bavit s dámami, které jsou silně věřící, zajímá je astrologie nebo nemají práci. A tak vytvořil pár botů s umělou inteligencí, aby podobné potenciální známosti odfiltroval. 

„Předtím jsem žil dva roky ve spokojeném vztahu a došlo mi, že vím, co chci, a taky vím, co nechci a jak se na sebe vzájemně napojit,“ vypráví třiadvacetiletý Žadan, který pracuje jako produktový manažer v oblasti umělé inteligence a všichni mu říkají Saša.

Chtěl jsem konečně najít tu pravou.

„A chtěl jsem konečně najít tu pravou.“ Aby omezil zbytečné schůzky a prohlížení tisíců tinderových profilů, napsal si v roce 2022 program, který swipuje (tedy třídí podle zájmu) jednotlivé profily automaticky.

Krátce poté přišel na svět ChatGPT a Saša si ho začal programovat tak, aby si za něj umělá inteligence automaticky povídala se ženami a dívkami, které ho zaujaly. Forbes měl k dispozici transkripce a screenshoty těchto konverzací, a tak jsme si mohli udělat celkem přesný obrázek o tom, jak se Sašův program za několik měsíců své existence vyvíjel a vylepšoval.