skip to main content

Legendární dětské auto je zpátky. Nové Bugatti Baby II jezdí na elektřinu

2 minuty čtení

Společnost Bugatti ve spolupráci s The Little Car Company navazuje na tradici automobilů pro dětské řidiče. Limitovaná edice modelu Baby II, mladšího sourozence Bugatti Baby z roku 1926, bude čítat pouhých 500 kusů. Je také prvním modelem automobilky, který je plně poháněn elektřinou.

Koncept tohoto modelu byl světu představen v Ženevě už loni, jako připomínka 110 let od založení automobilky. Všech 500 plánovaných exemplářů bylo rezervováno během pouhých tří týdnů po této světoznámé přehlídce automobilů.

Reklama

V důsledku událostí posledních měsíců se však změnily podmínky pro klienty. Nebyl totiž dostatečný prostor pro výrobu, a ta je tak ve skluzu. Auta proto nyní budou předávána podle známého klíče „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Původní baby bylo konstruováno jako zmenšenina modelu Type 35, postavená jako dárek ke čtvrtým narozeninám nejmladšího syna konstruktéra značky Ettoreho Bugattiho. Tehdy se počítalo s jediným exemplářem. Masivní reakce ze strany zákazníků však zapříčinila, že se baby dostalo do běžné produkce.

Reklama

Bugatti uvádí, že nový model představuje 75 procent původní velikosti Type 35. Baby II tak bude o něco větší než jeho starší bratr, který byl oproti Type 35 poloviční. Cílovou skupinou by pak měli být o něco starší řidiči asi od 14 let. Do vozu se však vejde i menší dospělý.

Model je k dostání ve třech verzích. Všechny mají pohon zadních kol, samosvorný diferenciál a hydraulické brzdy se schopností rekuperovat energii. V základní verzi automobil zvládne na jedno nabití ujet až 25 kilometrů, zbylá provedení vydrží asi 50 kilometrů.

Základní model s baterií o kapacitě 1,4 kWh nabídne dva jízdní módy, z nichž jeden omezí výkon na 1 kW s maximální rychlostí 20 km/h. Ten druhý dovolí řidiči jet až rychlostí 45 km/h za výkonu 4 kW. Jeho cena je 30 tisíc eur.

Verze Vitesse a Pur Sang s baterií o kapacitě 2,8 kWh a elektromotorem o výkonu 10 kW umožní jet až sedmdesátkou. Pur Sang však navíc nabídne ručně vyrobenou hliníkovou karoserii. Vitesse lze pořídit za 44 500 eur a dražší Pur Sang za 58 500 eur.

Reklama
Reklama