Ještě před spuštěním očekávaných streamovacích služeb od Applu a Disneyho si můžete zkrátit dlouhou chvíli postaru. Tedy na Netflixu, HBO GO nebo na Amazonu. Posledně jmenovaný navíc představí fantasy seriál, který se natáčel na Liberecku.

Co tedy právě (nebo v příštích pár dnech) sledovat?

Mindhunter

Tak trochu jiný pohled na práci agentů FBI nabídl před dvěma lety desetidílný seriál Mindhunter, který produkčně a částečně i režijně obstaral David Fincher. Oddaloval totiž klasická žánrová potěšení z kriminálek, aby se analyticky pohrabal v myslích sériových vrahů.

Agenti v podání Jonathana Groffa a Holta McCallanyho totiž v 70. letech přišli s průkopnickou metodou vyslýchání již odsouzených zločinců, která měla pomoci v jiných, právě probíhajících vyšetřováních. Série tak sázela především na potěšení z chytrých dialogů chytrých lidí (a to včetně brutálních vrahů), kdy záleželo na každém gestu i pohledu. Druhá série naštěstí mrazivé procedurální kouzlo dokázala zopakovat. Tentokrát se řeší vraždy dětí v Atlantě, dojde tak na rasové otázky, ale i status „celebrit“, který patřil jak zločincům, tak detektivům. A pozor, dorazí i Charles Manson, jehož hraje stejný herec jako v Tarantinově Tenkrát v Hollywoodu.

Kdy a kde: druhá řada právě na Netflixu

Ve jménu našeho Pána

Z amerických televizních obrazovek vzešla už řada obskurních postaviček (včetně amerického prezidenta), nový komediální hit od televize HBO ale představuje úplně novou sortu obchodníků s lidskou blbostí. Zaměřuje se na rodinný klan Gemstoneových, který dokázal proměnit víru v Boha v mnohamilionový byznys.

Televizní kazatelé pořádají obří akce, které si v ničem nezadají s opulentními koncerty, při nichž nejde ani tak o prodej odpustků, jako spíš drahého merchandisingu. John Goodman hraje zakladatele impéria, které se jeho synové v podání Dannyho McBridea a Adama Devina snaží rozvíjet. A do toho létají v soukromých letounech nazvaných příznačně: Otec, Syn a Duch svatý.

Kdy a kde: právě na HBO GO

Carnival Row

Liberec loni nezažil jen natáčení nového Spider-Mana. Do města zavítal i Orlando Bloom, modelka Cara Delevingne a štáb nového fantasy seriálu Carnival Row, jenž se odehrává ve viktoriánské alternativní realitě, kde žijí lidé i mytická stvoření.

Filmaři točili před divadlem F. X. Šaldy, obsadili ale třeba i Prachovské skály, kde během produkce platil přísný zákaz focení, nebo pražské Rudolfinum, u něhož postávala Cara s oholenou hlavou a s cigaretou. Štáb u nás měl utratit 1,5 miliardy korun, což je historický rekord. Amazon ostatně novému projektu věří a už oznámil druhou sérii. V té první máme podle prvních reakcí čekat paralely se současností, neboť nadpřirozené kreatury platí za „uprchlíky“. Dojde i na „mezidruhové“ sexuální scény, tak uvidíme, zda filmaři v tomto ohledu překonají oscarovou Tvář vody.

Kdy a kde: na Amazonu od 30. srpna

The Politician

Ryan Murphy, velebený tvůrce hitů jako Glee, American Horror Story či Plastická chirurgie s. r. o., nyní tvoří pro Netflix. A první vlaštovkou bude série The Politician, která nese všechny znaky jeho předchozí tvorby. V poťouchlém černohumorném hávu bude vyprávět o bohatém Peytonu Hobartovi, jenž už od mládí věděl, že se stane prezidentem Spojených států.

První série se má zaměřit na jeho boj o ovládnutí střední školy, při němž mu bude sekundovat třeba Gwyneth Paltrow. A pokud se pozorně podíváte na trailer, uvidíte tenistku Martinu Navrátilovou, jak v napoleonském kostýmu mrká do kamery. O nejočekávanějším zářijovém titulu je tak pravděpodobně rozhodnuto.

Kdy a kde: na Netflixu od 27. září

A dál?

Na obrazovkách toho bude o vaši pozornost v následujících dnech soupeřit mnohem víc. Na Netflix již zamířila další série 13 Reasons Why, čeká se i na druhou řadu oblíbeného Elite. Na HBO míří finální pokračování The Deuce: Špíny Manhattanu o počátcích pornoprůmyslu. A v září dorazí také nová řada American Horror Story, která tentokrát uctí osmdesátkové horory.

Na co se budete dívat vy?