Se začátkem nového roku si mnoho lidí dává předsevzetí. Chce začít cvičit, shodit povánoční kila, začít se více starat o své tělo. A tak mají posilovny v lednu žně.

Pokud ale nejste příznivcem posiloven, máme pro vás dobrou zprávu. Pro své tělo a zdraví uděláte nejlépe, když se každý den půjdete projít. Jednoduché, že? Přirozený pohyb je pro dlouhý a zdravý život mnohem vhodnější.

Před 100 lety mělo jen 10 procent z nás sedavé zaměstnání, zatímco dnes je to 90 procent. A tak je potřeba, abychom na pohyb jako takový mysleli více.

Zkuste do práce začít chodit pěšky, pokud ji máte do půlhodinové vzdálenosti, případně si udělejte procházku na vzdálenější zastávku, ze které do práce pojedete.

Výzkum ukazuje, že nejlepší cesta do práce, jakou si můžete dopřát, je 15 minut chůze každou cestu, ale jakákoli fyzická aktivita při dojíždění se počítá. 

Studie od American Cancer Society zase odhalila, že pokud během týdne zvládnete šest hodin chůze, sníží se u vás riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění, respirační onemocnění a rakovinu.

Chůze je také skvělý lék pro vaši mysl. Podle lékaře Anderse Hansena z Institutu Karolinska ve Švédsku by denní procházka mohla snížit riziko demence o 40 procent.

Až si dočtete článek, vstaňte ze židle, od stolu, protáhněte se a jděte se na chvilku projít. Klidně i jen v místnosti.