Tuhle zprávu byste čekali spíš na apríla, a ne v červenci. Velmi pravděpodobně ale souvisí s 30. červnem, kdy uběhlo 30 let od uvedení prvního filmu kultovní trilogie Návrat do budoucnosti do kin. Lexus oznámil, že pracuje na funkčním prototypu hoverboardu nebo, chcete-li, létajícího skateboardu. Přesně toho, na kterém se pohybuje hlavní hrdina série Marty McFly.

Vizionářský dopravní prostředek se objevil v Návratu do budoucnosti II a k jeho realizaci zatím – na rozdíl od tabletů nebo televizí na zdi s nekonečným počtem kanálů – nedošlo. Nechce nás ale Lexus senzačním oznámením jen napálit? Můžeme pouze citovat výkonného prezidenta luxusní divize Toyoty Marka Templina a věřit v upřímnost jeho slov:

„Společně s partnery neustále hledáme nové výzvy a chceme posunout hranice možného. Naše odhodlání, vášeň pro design a inovace nás vedly k tomu, abychom se do hoverboardu pustili. Je to perfektní příklad toho, co vznikne, když propojíte představivost, technologii a design.“

Skateboard budoucnosti by měl levitovat díky supravodičům chlazených dusíkem a permanentním magnetům, testovat se bude ve Španělsku v rámci reklamní kampaně Lexusu. Uvidíme, jestli společnost pozve i legendárního Tonyho Hawka, aby předvedl pár triků.

Lexus mezitím zveřejnil video, které koncept krátce představuje. Vypadá to dobře, ale pořád se nám tomu nechce věřit, zvlášť když unikající pára ukazuje spíše na speciální efekty než realitu.

Takhle létal na hoverboardu Marty McFly

Dále jsme se dozvěděli, že koncept obsahuje spoustu prvků, které najdeme i ve vozidlech Lexus, včetně přírodního bambusu. Nebude to tedy spíš bambusboard? Automobilka každopádně trvá na opravdovosti svého projektu:

„Je to skutečné. Tvrdě jsme na tom pracovali, předváděcí akce bude později v létě,“ ujišťuje tiskový mluvčí Toyoty ve Velké Británii Nik Pearson.

Čtěte také: Kolo na stojáka. Bláznivý nápad vydělal na Kickstarteru milion dolarů

Nečekejte ale, že si budete moci svůj hoverboard brzy koupit. Lexus totiž fanoušky varoval, že koncept není zamýšlen pro masovou produkci.

Tak uvidíme, necháme se překvapit.