Co čtou dámy z našeho žebříčku nejvlivnějších žen Česka? Přinášíme tipy na knihy, které aktuálně doporučují přední jména českého byznysu i veřejné sféry.

Milena Králíčková

Rektorka Univerzity Karlovy

Mám na nočním stolku tři knihy, které mohu všechny doporučit a k nimž se ráda vracím. Zaprvé je to „klasika“ od Louise L. Hay, Miluj svůj život, kterou teď čte i moje mladší patnáctiletá dcera, a tak si o knize spolu v poslední době povídáme.

Se starší dcerou se obě vracíme ke knize od Carmine Gall Mluv jako TED – 9 tajemství veřejné prezentace od nejlepších speakerů z TEDx konferencí, která je poutavým čtením plným praktických rad a hodí se jak mně, tak dceři, letošní maturantce.

A třetí kniha na mém stolku, k níž se nyní po večerech vracím, je kniha Hanse Roslinga, Anny Roslingové Rönnlundové a Ola Roslinga s názvem Faktomluva, která byla pro mne při prvním čtení v mnohém velkým překvapením.

Hana Brixi

Globální ředitelka pro rovnost, Světová banka

Zajímá mě geopolitika. Nedávno jsem se vrátila k Zbigniewu Brzezinskému, například jeho Velká šachovnice otevírá zajímavý úhel pohledu na světové dění.

Zuzana Kročová

Rektorka Univerzity obrany

V současné době mám rozečteného Joa Nesbøa Krysí ostrov, jinak mě vždy rozesměje a povzbudí Jirotkův Saturnin. Nicméně mě v poslední době nejvíce nutí přemýšlet Quo vadis od Henryka Sienkiewicze, v mládí jsem tuto knihu četla, ale vnímala ji úplně jinak.

Dnes přemýšlím, jakou sílu má víra, jak může člověku pomoci v těžkých chvílích, o životních hodnotách, hlavně v souvislosti s aktuální situací ve společnosti.