Novým generálním ředitelem Lidl Česká republika bude od dubna Adam Miszczyszyn. Ve funkci vystřídá Pavla Stratila, který firmu opouští na vlastní žádost. Lidl je největším potravinovým řetězcem v Česku.

Miszczyszyn v Lidlu pracuje od roku 2002, loni se stal ředitelem firmy na Slovensku. Předtím působil v Polsku nebo Německu. „Věřím, že i nadále budeme první volbou pro zákazníky, zaměstnance, dodavatele i všechny naše partnery a těším se na naši společnou práci,“ uvedl.

Stratil byl generálním ředitelem české odbočky Lidlu od roku 2009. „Za tu dobu se nám společnými silami povedlo Lidl pozvednout z podceňovaného diskontu na úplně novou úroveň, moderní diskontní řetězec 21. století. Svému nástupci přeji hodně štěstí a pevně věřím, že ve stávajícím týmu bude mít stejně silnou a spolehlivou oporu, jako jsem měl já. A jsem si jistý, že společně Lidl posunou ještě dále,“ řekl Stratil.

Společnost Lidl Česká republika ve finančním roce končícím 28. února 2021 zvýšila čistý zisk meziročně o šest procent na 6,1 miliardy korun. Tržby jí meziročně stouply o 15 procent na zhruba 73,2 miliardy korun. Na pozici druhého nejsilnějšího potravinářského řetězce v ČR je Kaufland, který stejně jako Lidl patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz. Ve finančním roce 2020/2021 zvýšil meziročně čistý obrat zhruba o osm procent na 64 miliard korun. Čistý zisk firmě stoupl přibližně o 830 milionů na 2,9 miliardy korun.