skip to main content
Český byznys

Linet koupil rakouský startup, jehož podložka umí bezkontaktně snímat signály lidského těla

1 minuta čtení

Linet, přední světový výrobce nemocničních lůžek, se uprostřed byznysového fofru uchýlil k akvizici a koupil rakouský startup CubileHealth.

Ten vyvinul unikátní podložku, která dokáže bezkontaktně snímat dech, srdeční tep a další signály lidského těla. Software následně tato data analyzuje a výstup posílá do mobilních zařízení či počítačů zdravotnímu personálu.

Zařízení pomáhá monitorovat i pohyb, předcházet pádům z postele a detekovat bolest. | Foto CubileHealth

CEO Linet Group Tomáš Kolář zdůrazňuje, že nejde o náhodnou akvizi a že se cíleně poohlíží po technologických firmách, které by mohly portfolio Linetu posunout dále. „Nápady těchto firem nám pomáhají inovovat a rozšiřovat naši produktovou nabídku,“ dodává Kolář. Konkrétní akviziční částku zmínit nechce, ale potvrzuje, že jde o jednotky milionů eur.

Reklama

Technologie vyvinutá čtyři roky starým startupem se každopádně stane součástí některých lůžek Linetu. „Dáme to do modelů s vysokým pokrytím, bavíme se zhruba o polovině našich lůžek,“ přibližuje Kolář.

Využití pak novinka najde pochopitelně v nemocnicích, ale primárně v domovech pro seniory, kde lůžka s monitorovací technologií umožní, že bude stav klientů možné konstantně monitorovat bez častých návštěv personálu.

Linet má po CubileHealth stále akviziční apetit a je připravený na další obchody. „Věřím, že se nám do několika týdnů povede dotáhnout další nákup, tentokrát v oblasti distribuce,“ hlásí Kolář.

Reklama
Reklama
Reklama