Listopadové číslo Forbesu, se kterým vstupujeme do pátého roku existence u nás v krásném Česku, má růžové logo. Nebo skoro růžové. A to proto, že hlavním tématem magazínu jsou tentokrát vlivné ženy; ženy, které dokázaly ve svých oborech vystoupat až na vrchol a mohou být inspirací. A to nejen pro ženy, ale pro všechny. Už nás tak moc nebaví pořád dokola opakovat, že to mají při prosazení se těžší než muži – to každý ví. Tady prostě přinášíme příklady těch, které to přes všechny myslitelné těžkosti života dotáhly tam, kam chtěly.

Pojistka na život. Jiřina Nepalová vybudovala největší pojišťovací agenturu na trhu. Začala podnikat v době, kdy se normálně člověk chystá do důchodu. A má vizi až do roku 2030. Přečtěte si rozhovor se ženou, která podle nás patří mezi deset nejvlivnějších žen Česka – plus, podívejte se na dalších 74 z nich.

nepalova_obalka

K ženám přinášíme ještě čtyři silné příběhy těch, které budují a vedou vlastní firmu. Ivana Šachová a její SCANquilt, Ilona Klímová a její vklad do zdánlivě ryze mužského byznysu s masem, Jana Kremlová a její oříšky a Jitka Hurábová, která z Moravy podniká výpady do světa nábytkářského designu. Všechny vás, jak doufáme, překvapí. A inspirují.


Čínský byznys Jaroslava Tvrdíka. Poprvé od chvíle, kdy do českého byznysu razantně vtrhl čínský kapitál, promlouvá muž, který mu v tom výrazně pomáhá. Jak se někdejší ministr či šéf ČSA Jaroslav Tvrdík dostal k čínskému byznysu a co od něj ještě můžeme čekat?

kresba


Hlavně se neberte vážně. To vzkazuje v mimořádném rozhovoru Aleš Buksa, který vybudoval své impérium a bohatství, jež dává rád na odiv, na MLM. Ano, na multilevel marketingu. Jak taková věc opravdu funguje a jak se dá proniknout až na vrchol?

buksa


Donald Trump. Největší překvapení americké prezidentské kampaně není zas až tak velké překvapení pro Forbes. Máme s ním letité zkušenosti a letité vztahy – pokaždé si je připomínáme, když počítáme majetek nejbohatších lidí světa. A jemu se pokaždé zdá, že ho podceňujeme. Tak jsme to tomuto šarmantnímu, poněkud hlasitému a osobitému kandidátovi na prezidenta USA znovu spočítali. Jak to dopadlo? The King, jak sám sobě říká, to sám okomentuje.


Uprchlíci. Ano, ano, ano. Tohle slovo je tak všudypřítomné, že na něj člověk skoro přestává reagovat. Ale co když vám představíme osm takových, kteří se výrazně prosadili v českém byznysu? Vyfotili jsme je společně na terase Národního divadla, protože si myslíme, že zlepšují Česko. Plus jedna vzpomínka na jednoho z nejvýraznějších uprchlíků podnikatelů, které Česko v poslední době poznalo. Na toho, co vzkřísil grál všech českých limonád – Kofolu.

_DSC6732


V listopadovém Forbesu naleznete samozřejmě spoustu dalšího čtení o byznysu i lepších stránkách života. Napište nám prosím, jak se vám Forbes líbí – a co bychom měli zlepšit. Rádi to pro vás uděláme.

Petr Šimůnek
petr.simunek@forbes.cz