Jako privátní kuchařka i u vás doma nebo ve firmě
Chci se víc zažrat do čínských pálenek a dělat z nich drink
Ve fine dining kvalitě s vůní Číny servíruje klientům jídlo i v jejich obýváku. Nelekne se ale ani eventů pro stovky lidí – za sebou má akce pro berlínský Voostore nebo Soho House, butik Kláry Nademlýnské, pohoštění chystala pro čínského pianistu Lang Lang i newyorský brand Bond Hardware.
Eva Che je autentická, extravagantní, přitom skromná. A s klienty se chce vždycky poznat víc osobně.
V roce 2020 otevřela malé rodinné bistro CheHub v Kutné Hoře. Fungovalo půl roku, ale Eva s ním na lokální gastro scéně vzbudila slušný rozruch a hlavně si začala plnit sny. „Zjistila jsem, co v životě umím pořádně. A to je vařit,“ vysvětluje skromně sedmadvacetiletá žena.
Eva má ráda divočinu
Dnes žije v Praze a její vášní je kulinářský koncept CheHub, zážitkové vaření na privátních večeřích a cateringové služby. Objednat si její kuchyni můžete domů, do firmy i na oslavu.
V kuchyni se pohybuje suverénně díky rodičům, kteří pocházejí z jižní Číny. Odmala jim „musela“ koukat pod ruce. „Umím zabít slepici, pracovat s jediným nožem, znám různé techniky,“ říká. Ráda mění tradiční asijské receptury, experimentuje. A přiznává, že má radši, když se „dělají divočiny“.
Nejvíc si zakládá na pokoře a úsměvu. „Když v gastru někdo není příjemný, to neomlouvám. Všichni musí být pozitivní.“
Klienti milují kachnu
Bez česneku, badyánu, zázvoru, skořice nebo třeba pažitkového oleje vlastní výroby se neobejde. „Můj rukopis je čínská kuchyně, ale žiju tady, a tak vím, co klientům chutná a co nemusí,“ říká.
Klienti prý nejvíc milují saláty s praženou zeleninou. Ráda pracuje s různými druhy lilku, které upravuje na několik způsobů. Rýži ale překvapivě nevaří. „Moje večeře mají i sedm chodů a tam se rýže nehodí. Je to moc běžné,“ vysvětluje.
Jejím majstrštykem je kachna na mřížce. „Tatínek mi ji připravoval celý život. Je z ní cítit badyán, skořice, čínský med. A je křupavá, na to se hodně dbá,“ zasní se při vzpomínce na dětství.
Rodinnou recepturu na Che Duck si Eva střeží. Kachnu se ale nebojí před hosty vykostit nebo připravit celé stehno i s pařátky. „Je super občas šokovat,“ usmívá se.
V gastru je nejhorší nevědět
Při servírování ctí čínskou tradici společného talíře. „I když dělám vepřové koleno, dám ho doprostřed a hosté ho šérují.“ Alespoň jeden sdílený chod chce na svých večeřích mít vždycky, ale přiznává, že dokonalý set up stolu se stále učí, stejně jako se vzdělává ve vínu. „Protože v gastru je nejhorší nevědět.“
V Praze teď hledá menší prostor, kde by znovu otevřela vlastní podnik. Servírovat v něm chce to nejlepší z privátních večeří a vybraná vína, která kombinuje s jednotlivými chody.
„Podnik bude celodenní, otevřený do pozdních hodin jako bar,“ plánuje. „Taky se chci víc zažrat do čínských pálenek a dělat z nich drinky,“ dodává nadšeně.