skip to main content

Loď, na které se chcete plavit. Vlastnil ji Onassis a vy ji můžete mít taky

2 minuty čtení

Dvě profesionální masérky, osobní trenér, michelinský šéfkuchař,  který vám naservíruje to nejlepší z francouzské kuchyně, bazén s mozaikou mínojského býka, který jde pro případy večírků proměnit v taneční parket. Jo a taky jacuzzi hned vedle baru.

Čtěte také: Nadčasové i ikonické. Tohle jsou pánské sluneční brýle, které byste měli mít

Takhle to vypadá, když se rozhodnete plavit jako miliardář. Klidně po Jadranu nebo ve vodách Řecka. Tam ostatně taky patří. Tuhle bílou krásku jménem Christina O totiž nevlastnil nikdo jiný než řecký miliardář Aristoteles Onassis. A nyní je volně k pronájmu, pokud na to tedy budete mít.

Reklama

Luxusní jachta, která ubytuje až 36 hostů, ale nebyla vždy honosným výletním plavidlem pro bohaté. Ani nenesla tak libozvučné jméno. Za války se jí říkalo HMCS Stormont a sloužila na straně kanadského námořnictva.

V politice ale plula i po válce. Na její palubě si sklenkou přiťuklo hodně významných byznysmenů i politiků své doby, poprvé se na ní například setkali sir Winston Churchill a John F. Kennedy.

Pár lahví šampaňského na palubě  ale vypila i Marilyn Monroe s Frankem Sinatrou a Marií Callas.

Reklama

Dnes se na jachtě můžete napít u stejného baru (mimochodem, ty barové židle jsou potažené velrybí kůží), ubytovat se ve stejných kajutách a sednout si ke stejnému krbu (ano, krb – když jste miliardář, můžete totiž na lodi mít všechno) jako slavné osobnosti minulosti.

Christina O totiž v roce 2001 prošla velmi citlivou rekonstrukcí, která zachovala původní prvky a vybavení.

Jachta ale není jen jedno velké plovoucí muzeum plné historie, kde na stěnách můžete obdivovat jinak nikdy neuveřejněné momentky z let minulých (asi ta nejlepší je fotografie Winstona Churchilla, který si s Onassisem dal čaj o páté uprostřed vypuštěného bazénu), ale je to také zábava.

Když odečteme klasiku jako motorové čluny a vodní skútry, na bok jachty je možné nasadit nafukovací skluzavku nebo si vyzkoušet flyboarding.

Christina O se plaví po všech mořích i oceánech. Pokud se tedy rozhodnete, že se chcete předvést třeba právě v Chorvatsku, není problém. Firma Morley Yachts, která se stará o její pronájem, vám ji ráda přistaví kamkoli.

Kolik že to stojí, ptáte se? To všechno (a mnohem víc) může být na celých sedm dní vaše zhruba za půl milionu eur.  Neberte to.

Reklama
Reklama