První Forbes roku 2017 je tady a je tady i proto, aby vás pomohl nastartovat. Třeba tím, že vám nabídneme rozhovor s mužem, který toho v Česku dokázal jako málokdo a mluví o tom zcela výjimečně. Nebo tím, že vám přinášíme tipy, jak zlepšit sebe sama a tím i svět kolem.


Letec

Ivo Lukačovič je muž, který si extrémně přísně hlídá svoje soukromí a na veřejnosti je vidět výjimečně. Teď zakladatel a hlavní majitel Seznam.cz udělal výjimku. V prvním velkém rozhovoru za posledních 10 let mluví o sobě, Seznamu i nových startupech, kterým teď věnuje svou energii.

„Tohle je můj programátorský vrchol, celé jsem si to naprgal sám,“ říká Lukačovič o špičkové předpovědi počasí Windytv, kterou sám jako pilot a kiteboarder potřebuje a se kterou chce prorazit do světa. „Jsem na Windytv pyšnější než na Seznam,“ dodává.

Když Lukačovič mluvil o české internetové jedničce, kterou založil v roce 1996 ve svém pokojíčku, zmínil mapy jako produkt, na který je nejhrdější. „A největší smutek mám z toho, že v Seznamu vyvíjíme naprosto nádherné věci, ale jenom pro Českou republiku. Z toho cítím takovou marnost…,“ říká Lukačovič s tím, že právě s mapami má přece jen globální plány.

Jaké? To si přečtěte v lednovém Forbesu, stejně jako odpovědi na otázky, co si Lukačovič myslí o souboji s Googlem, proč v Seznamu zavedl povinně macintoshe a nedává do něj emoce, jak se rozhodl rozjet Seznam Zprávy a proč vidí budoucnost zpravodajství ve videu. A spoustu dalšího. (Plus první byznysový komiks v Česku.)


Buď super

for_053

Makej jako horolezec Adam Ondra. Restartuj svůj byznys. Sportuj jako Richard Branson. Vem si rok volna. Nauč se prezentovat jako Steve Jobs & Bill Gates dohromady. Ovládni maily. Trénuj networking. Rozhoduj se jako trenér národního týmu. Tohle je nejobsáhlejší a nejzajímavější soubor rad, jak začít měnit sám sebe v roce 2017.


Do střehu

Jedna z nejdravějších a nejvýraznějších podnikatelských a finančních skupin v Česku J&T prochází zásadní změnou a čeká se lavina miliard. Kus z nich roztaje ve Špindlerově Mlýně.


Spolupracuj!

Kde všude si můžete pronajmout křeslo ve společné a inspirativní kanceláři.


My máme čas

Jak se na koleně, v Praze, v Česku, dají dělat hodinky, které nemá nikdo jiný, můžete si je darovat třeba k rozvodu a budou vás stát minimálně 80 tisíc korun.


Vodní svět

Jak funguje česká firma Energo-Pro, které voda vyrábí elektřinu a miliardy v Gruzii, Bulharsku a Turecku, a jak to vypadá pod hladinou Labe.


PetrolHead & ElectroLove

_mtf1543

Tesla X je auto z planety Krypton. Jezdí skvěle a je to možná nejlepší auto současnosti. Proč si to myslíme a stojí za tři a půl milionu korun a nervy s nalezením dalšího místa na dobíjení?


Zeť, jemuž Trump vděčí za vítězství

Jared Kushner je mužem v pozadí, který má velkou zásluhu na tom, že je Donald Trump v Bílém domě. Co udělal tichý muž v pozadí pro svého tchána a jak zkonstruoval největší volební mašinu posledních desetiletí?


Víc je víc

Lenka Kurečková a její Nobis už 17 let zařizují domovy nejúspěšnějším Čechům. Jak to dělá a jak dokáže dirigovat nesourodou a neposlušnou armádu architektů, designérů a řemeslníků tak, aby se její zákazníci nemuseli trápit vůbec ničím?

Plus indiánská story podnikatelů z Hard Rock Cafe a spoustu dalšího čtení na začátek roku 2017. Doufáme, že se vám bude líbit. Kdyby ne, dejte nám vědět. A kdyby ano, tak taky. :o)

Úspěšný rok 2017 přeje Forbes.

titul