Jóga už je víc než jen životní směr, je to životní styl. A k němu patří i stylové prostory a zařízení, kde se budete cítit dobře a patřičně se uvolníte.

Ať už budete cvičit ve stylovém pokoji secesního činžáku, nebo v hi-tech moderním studiu, vybrali jsme pro vás ta nejstylovější jógová studia s těmi nejlepšími lektory v Praze i v Brně, kde rozhodně stojí za to protáhnout tělo.

Čtěte také: Parfémy 1—0-1. Jak si správně vybrat vůni do práce a na společenské akce

Jógovna

Jestli hledáte klidné a harmonické místo v bezprostřední blízkosti rušného Václavského náměstí, v Jógovně, kterou před pár lety založili manželé Šárka a Jan Vojáčkovi, ho rozhodně najdete. Vybrat si můžete z jógových lekcí všech možných stylů.

Cvičení probíhá v krásném sále s malovaným stropem, za kterým stojí mladí výtvarníci Eliška Konečná a Michal Nosek. Po cvičení se navíc můžete usadit v předsálí u rukodělného dřevěného stolu s čajem a knihou s jógovou tematikou, kterou si můžete vypůjčit v knihovně studia.

Kde: Jindřišská 5, Praha 1

Yoga Lounge

Malé studio uprostřed Riegrových sadů vede jedna z nejznámějších českých jógových instruktorek Zuzana Klingrová, kterou můžete znát i z wellness resortu Svatá Kateřina, kde působí jako programová ředitelka. V Yoga Lounge se cvičí hlavně hathajóga, což je specifický systém jógy, jehož součástí jsou ásány, ovládání dechu a meditace.

Jestli před skupinovými lekcemi preferujete zcela osobní přístup, můžete se objednat i na individuální lekci. A pokud se vám nechce cvičit, zajít sem můžete také na masáž nebo fyzioterapii.

Kde: Riegrovy sady 38, Praha 2

Yoga Movement

Yoga Movement otevřelo poměrně nedávno, v březnu tohoto roku. Majitelka Adéla Porubská čerpala zkušenosti v Singapuru a při tvorbě svého studia se inspirovala butikovými studii v jihovýchodní Asii. Celé studio je zařízeno v čistém a minimalistickém stylu, nechybí prostorné šatny a lounge zóna, kde si můžete vypít bylinkový čaj.

Kromě klasických lekcí jsou v nabídce i jógové workshopy. Ty se konají nejen ve smíchovském studiu, ale i na různých místech po Praze. Cílem je propojit zajímavá a netradiční místa s jógou. V nejbližší době to bude třeba Xmas Yoga Day v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně.

K prodeji je tu i speciální kolekce oblečení na jógu Yoga movement by Odivi, kterou exkluzivně pro toto studio navrhla návrhářka Iva Burkertová.

Kde: Na Zatlance 8, Praha 5

Namastery

Krásné minimalistické prostory studia Namastery nadchnou každého milovníka designových míst. Cvičení jógy zde pojímají netradičně.

Rozhodně doporučujeme vyzkoušet například lekci yoga barre, což je spojení jógy a tance dohromady, přičemž podobnou lekci jinde v Praze nenajdete. V nabídce jsou ale samozřejmě i klasičtější lekce jógy.

Kde: U Pernikářky 2a, Praha 5

Yogame

Další příjemné jógové studio v samém centru Prahy, kde se jóga cvičí každý den od brzkého rána do večera, a pokud přes týden nestíháte, na lekci můžete zajít i o víkendu. Na výběr je tu z mnoha typů jógy, ať už preferujete klidnou meditační jógu, anebo dynamičtější cvičení.

A protože každý lektor má k józe svůj specifický přístup, v Yogame si můžete vybrat z více než 30 špičkových lektorů z České republiky i ze zahraničí. Některé lekce probíhají v angličtině.

Kde: Národní 21, Praha 1

Happy Yoga

Jak už napovídá název, krédo tohoto komorního studia v srdci Starého Brna zní Jógou k radosti. Klade se zde důraz na spojení uvolněného, přátelského prostředí a profesionálního přístupu.

Studio se specializuje především na dynamickou power vinyasa jógu, ale v nabídce jsou i lekce dalších typů jógy, kromě obvyklých třeba i jóga pro děti. Navíc se při cvičení můžete kochat pohledem ze sálu na baziliku Nanebevzetí Panny Marie.

Kde: Mendlovo náměstí 2, Brno


Máte ještě jiné tipy na příjemná a designová jógová studia? Napište nám na mail life@forbes.cz.