Na tento víkend se čeští hráči už dlouho těšili, neboť konečně vyšla očekáváná Mafia: Definitivní edice. A okolnosti jim přihrály ideální záminku, proč strávit prodloužené volno ve městě Lost Heaven: předpověď počasí totiž slibuje jen déšť, zimu, no zkrátka podzim v celé kráse.

O návratu Tommyho Angela s vylepšenou grafikou a novým dabingem jsme již psali. Pokud by vás snad z jakéhokoliv důvodu nelákal, nebo jste ho projeli bleskově hned po vydání, tak pro vás máme další tipy, u které z herních novinek strávit spokojeně propršený víkend.

Wasteland 3 (dostupné na PC, PS4, Xbox One)

Máte-li v současném pandemickém světě náladu na temné vize budoucnosti, zahrajte si Wasteland 3. V této hře na hrdiny se chopíte ovládání rangera v mrazivých pustinách v postapokalyptickém Coloradu a vydáte se na putování po tom, co z civilizace zbylo. Wasteland 3 je RPG ze staré školy: nabízí propracovaný svět, vývoj party hrdinů, příběh s umně napsanými dialogy a nelineární hratelnost – vaše činy významně ovlivní další průběh.

Ghost of Tsushima (PS4)

Atraktivní zasazení do Japonska 13. století, neotřelá tematika samurajů, propracovaný soubojový systém a krásný otevřený svět; to jsou hlavní lákadla letního hitu Ghost of Tsushima. Chcete-li se dokonale odpoutat od současnosti a strávit desítky hodin ve středověku, v této konzolové exkluzivitě vám čas bude utíkat jako nic. Nemálo hráčů si letos místo fotek z dovolené vystavilo na své sociální sítě záběry z Ghost of Tsushima, tak fotogenický tento titul je.

Microsoft Flight Simulator (PC)

V době, kdy si letišť a vzdušné dopravy příliš neužijeme, nám může jako alternativa posloužit nová verze leteckého simulátoru od Microsoftu. Zakládá si na realismu a nabízí mapy takřka celého světa, takže se můžete proletět nad vaším domovem, nebo se vydat na nějaký tropický ostrov aspoň na monitoru vašeho počítače. Detailně jsme se Microsoft Flight Simulatoru věnovali v samostatném článku.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (PC, PS4, Xbox One)

Série Tony Hawk’s Pro Skater představila v 90. letech řadě hráčů pojmy jako ollie, kickflip, frontside 180 nebo manual. Díky povedeným skateboardovým simulacím se tento fenomén a jeho ikona Tony Hawk tehdy představila široké veřejnosti. Různých pokračování vycházela celá řada, ale letos se tým Vicarious Visions postaral o návrat ke kořenům a připravil remake prvních dvou dílů. A je to zase stejná zábava jako před lety, jen v moderním balení.

Iron Harvest (PC, PS4, Xbox One)

Dobrých strategií se v posledních letech příliš neurodilo, a tak rádi jednu z nich doporučíme. Iron Harvest připomíná hratelností úspěšnou Company of Heroes, což znamená, že místo budování základny dává důraz na práci s jednotkami a zdařilé taktické manévry. Body však získává především za povedené vyprávění příběhu a originální zasazení.

Odehrává se totiž v alternativní minulosti v roce 1920, kdy sice skončila první světová válka, ale o vliv v Evropě dál bojují tři různé strany. A to i za využití obřích robotů, nebo chcete-li mechů. Netradiční zasazení i stylizace jsou hlavními důvody, proč Iron Harvest zkusit.

Desperados III (PC, PS4, Xbox One)

Taktická westernová akce je pro mnohé dosavadní hrou roku. Ovládáte v ní partičku pěti hrdinů, z níž každý má nějaké speciální schopnosti a jejich vzájemnou kooperací se probíjíte přes mapy plné banditů. Hlavní kouzlo Desperados III tkví právě ve vymýšlení strategií, jak naroubovat schopnosti hrdinů na herní situace, abyste prošli přes nepřátele a zároveň nevzbudili poplach. Někdo spoléhá na převleky, jiný na tichý postup a kradmé zabíjení nožem, jedna z postav ovládá i rituály voodoo. Jak je nakombinujete, je jenom na vás, ale je to ohromná zábava.

Hades (PC, macOS, Switch)

Čerstvá novinka z nezávislé scény se stala okamžitým hitem a už překonala hranici milionu prodaných kusů. Hades je roguelike akční RPG, v němž ovládáte kouzelně ironického hrdinu Zagreuse, který se snaží dostat z podsvětí až na bájný Olympus. Cestou se musí probít přes řadu místností plných nepřátel, což může znít fádně, jenže herní mechaniky jsou neskutečně zábavné a návykové. Souboje jsou dynamické, vyžadují postřeh a rychlé reflexy a pečlivé budování hlavní postavy. Hra navíc stojí na neotřelém principu: počítá se v ní s tím, že budete umírat, po každé smrti však máte možnost svou postavu vylepšit a vrátit se silnější než dříve.

Creaks (PC, PS4, Xbox One, Switch, iOS)

A ještě jeden nezávislý tip, tentokrát z domácích končin. Creaks je dalším titulem studia Amanita Design a nese řadu jeho typických prvků: kouzelnou, až pohádkovou grafiku, hratelnost postavenou na překonávání logických hádanek a vkusný hudební doprovod. Creaks si hraje s fantazií dětských strachů a nechá vás nahlédnout do podzemního světa obývaného ptačími lidmi. Kromě počítače či konzolí si je můžete užít i na iPhonu nebo iPadu v rámci Apple Arcade.