„Pokud mi někdo ze Světového potravinového programu pod tímto tweetem vysvětlí, jak by šest miliard vyřešilo hladomor ve světě, hned prodám své akcie Tesly a udělám to.“

Tak reagoval nejbohatší muž planety na prohlášení programu OSN, podle kterého by k vyřešení světové potravinové krize stačilo šest miliard dolarů z kasiček nejbohatších lidí planety.

Ředitel Světového potravinového programu v rámci OSN se vyjádřil v tom smyslu, že pouhá dvě procenta majetku Elona Muska, tedy přibližně šest miliard dolarů, by stačila k zastavení potravinové krize. Miliardáře zároveň vyzval, aby se svými zdroji pomohli. Peníze by podle něj pomohly až 42 milionům lidí, kteří jinak doslova zemřou hlady.

Elon Musk dlouho nečekal a vyzval organizaci k tomu, aby popsala, jak přesně by jen nepatrné procento jeho bohatství mohlo světovou krizi vyřešit. Pokud by se to organizaci podařilo, miliardář prodá své akcie Tesly a výnosy jí daruje. Zároveň upřesnil, že by peníze poslal jen na transparentní účet tak, aby veřejnost přesně věděla, jak jsou vynakládány.