Majitelé investiční skupiny WOOD & Company Vladimír Jaroš, Jan Sýkora a Ľubomír Šoltýs spojili síly s expertem na krypto a blockchain Igorem Pauerem. Společně zakládají firmu VEROBLOCK, jejímž cílem je propojit znalosti z klasického finančního světa s Pauerovými zkušenostmi z oblasti krypta. K představení prvních projektů by mělo dojít na začátku příštího roku.

Podle jednoho z majitelů WOOD & Company Vladimíra Jaroše nově vzniklá firma propojí současný finanční světem a kryptem tak, aby do této nové ekonomiky chtěli vstoupit i účastníci, pro které je prozatím krypto složité, často nedostatečně transparentní a tím i málo důvěryhodné.

“VEROBLOCK na trh přinese inovativní produkt, po kterém krypto komunita již delší dobu volá. Díky své bezpečnosti a unikátnímu know-how máme s tímto produktem globální ambice,” naznačuje směřování projektu Igor Pauer, který se kryptoměnám věnuje od jejich počátku.

Pauer se v  e-commerce pohybuje přes pětadvacet let, do komunity kryptoměn se aktivně zapojuje od roku 2010. Podílel se na uvedení historicky první platby bitcoiny v e-commerce. Mezi jeho nejznámější projekty z této oblasti patří zavedení bitcoinu jako alternativního platidla v Alza.cz, který díky obratům realizovaným kryptem v Alze, patří k největším svého druhu na světě.

Vladimír Jaroš, Jan Sýkora, Ľubomír Šoltýs vybudovali finanční a investiční skupinu s předním postavením na středoevropském trhu. WOOD & Company se zaměřuje na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. VEROBLOCK není prvním krypto počinem skupiny, letos v říjnu představila investiční produkt WOOD Blockchain+, prostřednictvím nějž lze investovat do fondů zaměřených na kryptoprojekty.