skip to main content
Nemovitosti

Majitelka nejdražší vily Česka je v exekuci. Její dům můžete koupit za půl miliardy

2 minuty čtení

Půlmiliardová vila v ulici Na Zátorce v pražské Bubenči, vůbec nejdražší dům v nabídce českých realitek, je na trhu od poloviny března. Teď se ukázalo, že majitelka domu Julia Romaněnková je od června v exekuci.

Přímo domu, který přetéká přepychem, včetně podlah vykládaných polodrahokamy a vypínačů zdobených krystaly Swarovski, se exekuce netýká. V problémech je ale podle zjištění MF Dnes jediná česká společnost Romaněnkové, Izba, na kterou je od minulého měsíce podaná exekuce. Z listin v obchodním rejstříku vyplývá, že firma Romaněnkové dluží téměř tři miliony korun.

Reklama

Ruská podnikatelka je manželkou Dmitrije Romaněnka, bývalého zástupce ruského petrochemického gigantu Lukoil, který byl zároveň blízkým spolupracovníkem Martina Nejedlého, ekonomického poradce prezidenta Miloše Zemana. Společné podnikání Romaněnka s Nejedlým skončilo pokutou.

A historie Romaněnkových spojená s nejdražší českou vilou je taky barvitá. Dům už před pěti lety chtěla koupit čínská skupina CEFC, z obchodu ale nakonec sešlo. A podle magazínu Reportér tehdy Romaněnkovi čínské společnosti nevrátili padesátimilionovou zálohu, takže se CEFC musela obrátit na soud.

Vila mezitím zůstala v majetku Romaněnkové a prošla nákladnou rekonstrukcí, která finišovala letos na jaře. Ta se taky z velké části podílí na astronomické ceně nemovitosti, kterou ještě násobí žádaná lokalita.

Leitmotivem celé bubenečské vily je nekonečný přepych. Mramor, prvotřídní francouzský křišťál, podlahy v halách vykládané polodrahokamy, nechybí ametyst nebo růžový onyx.

Reklama

Nábytek a zařízení celého domu má na svědomí Clive Christian, britský interiérový designér – a mimochodem taky autor nejdražšího parfému světa.

Přestavěný dům, který kombinuje kubismus s moderními technologiemi, vyrostl na základech původně prvorepublikové vily v diplomatické části Bubenče. Nová stavba má pět pater – tři nad zemí a dvě pod úrovní zahrady.

První patro vily zabírá jídelna pro celou rodinu, kuchyň vybavená spotřebiči Sub-Zero a obývací pokoj s výhledem do zahrady. Ve dvou dalších patrech nad zemí je celkem pět ložnic, tři veliké šatny a čtyři luxusní koupelny. Pod střechou se skrývá ještě pracovna s vlastním kuchyňským koutem a vchodem na velkou terasu. Dole pod úrovní zahrady má nový majitel šanci se ještě realizovat – ve dvou patrech může vzniknout buď wellness, anebo další samostatný byt.

Celou vilu řídí umělý mozek Smart house, vstup je na otisk prstu, dům hlídá nejpokročilejší zabezpečovací systém, v každé místnosti je 360stupňová kamera. Ovládací panely zdobí krystaly Swarovski, samozřejmě.

Zajímají vás nejdražší byty a domy, které si můžete v České republice aktuálně koupit? Podívejte se na náš speciál Reality 2020.

Reklama
Reklama