Lukáš Záhoř stál u zrodu několika legend českého internetu. Jako šéfproducent videovide se portálu Stream.cz se podílel na vzniku seriálů typu Kancelář Blaník, Monte Karlo nebo Jídlo s. r. o. Jenže loni se ne zrovna v dobrém rozešel ze Seznamem, pod nějž Stream.cz patří, a musel skončit.

Čtěte také: Router servírovaný jako sendvič. Jak Češi opakují úspěch na Indiegogo

Celkem rychle po něm ale skočila internetová skupina Mall Group, pro niž už začal budovat nový český Netflix – internetovou televizi ne nepodobnou tomu, co dělal na Streamu.

Tým nové televize. Zleva: Šéfproducent Lukáš Záhoř, kreativní producent Milan Kuchynk a šéfdramaturg Martin Krušina.

Záhořův rukopis je patrný z toho, že televize Mall Group natočí vlastní komediální seriál. Půjde o tuzemskou adaptaci úspěšného desetidílného norského sitkomu Match. Ten pojednává „o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot“.

Záhoře si do Mall Group přivedl mozek skupiny, internetový podnikatel Jakub Havrlant. Ten se netají tím, že z původně e-shopového holdingu, který akvizicemi buduje posledních několik let, chce vytvořit šířeji rozkročený byznys.

Navíc se ukazuje, že Záhoř s sebou přetáhl hned několik zvučných jmen a zároveň tucet nejbližších spolupracovníků, kteří s ním v Seznamu po léta pracovali. Působí to skoro jako pomsta. „Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady tým mimořádně nadaných, zkušených a pro svou profesi nadšených lidí,“ říká šéfproducent Záhoř.

Své pořady budou na webové televizi Mall Group mít například kulinářský doyen Roman Vaněk, který se proslavil na Streamu sériemi Jídlo s. r. o. a Peklo na talíři, dále architekt a kritik Adam Gebrian, moderátorka Veronika Koko Kokešová, publicista Pavel Zuna nebo scenárista a komik Luděk Staněk.

Dá se předpokládat, že to, na čem budou pracovat, bude podobné tomu, co dělali na Streamu. Oficiálně mluvčí televize Mall Group Eva Albrechtová říká: „Udělali symbolickou tečku za svou dosavadní tvorbou a začínají vyvíjet nové náměty.“

K Záhořovi přechází i ti, kteří pracují v zákulisí výroby – kreativní producent Milan Kuchynka, jenž se podílel na výrobě Kanceláře Blaník, dramaturg Martin Krušina, editorka Martina Žižková a střihači, kameramani, dramaturgové, specialisté sociálních sítí. Dohromady jde o tucet lidí, kteří přestupují ze Seznamu k Mall Group.

Zatímco programové schéma televize, jež by měla zahájit vysílání v závěru roku, se už začíná rýsovat, stále není jasné, jak se bude jmenovat a jaký přesně bude její obchodní model.

Skupina Mall Group, která projekt financuje, patří k největším hráčům české e-commerce. Patří jí internetová nákupní galerie Mall.cz, dále e-shopy CZC.cz, Bux.cz nebo doručování potravin Košík.cz. Mall Group je vlastněná ze 40 procent skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, dalších 40 procent patří Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi, pětinu má Havrlant z Rockaway Capital.

Seznam.cz, ovládaný dalším miliardářem Ivo Lukačovičem, nechtěl odchody části zaměstnanců nijak komentovat. Jeho mluvčí Aneta Kapuciánová ale zdůraznila, že na výrobu obsahu to nebude mít žádný vliv: „My máme aktuálně redakci Stream.cz plně funkční, její vedení si od ledna 2018 převzal Filip Vážanský coby manažer provozu a Daniel Strejc, šéfproducent hrané tvorby.“ A dodala, že se chystá řada nových pořadů.