Byznys a sport. Dvě zdánlivě vzdálené disciplíny, které ale mají mnoho společného. Hlavně tah na branku a chuť zvítězit. Jak se ale ve firmě i osobně naladit na ten správný winning mindset, který vás přes všechny překážky dovede na stupně vítězů nebo vyvede z krize?

„Když přijde covid nebo jakákoli jiná krize, je potřeba dělat tři věci. První je jít krok za krokem, druhou je zůstat relevantní a třetí je komunikace. Protože když si emoce necháte v sobě, dějí se s vámi těžko predikovatelné věci,“ popisuje v dalším Forbes BrandVoice podcastu svůj manažerský recept na zvládnutí jakékoli krize generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.

Druhým hostem podcastu je český profesionální cyklista Tomáš Bábek, který za svou kariéru zažil mnoho úspěchů a získal několik titulů v českých i mezinárodních soutěžích. Má za sebou ale i chmurnější okamžiky. Například když jej před deseti lety srazilo auto, osobní zklamání z výkonu pak zažil na posledních olympijských hrách.

„Je důležité mít cíl, ale není moc žádoucí, abyste se na něj upínali, jelikož tím si můžete naopak předem vytvořit blok nebo negativní energii,“ říká Tomáš Bábek své zkušenosti z náročných a dlouhodobých příprav.

Šéfka SAP Česká republika Hanka Součková s profesionálním cyklistou Tomášem Bábkem (vpravo).

„Když se příliš upínáte na budoucnost, žijete v něčem, co ještě není. Musíte ale žít tady a teď. Jinak nemůžete podat maximální výkon a nedaří se vám,“ pokračuje až ve filozofickém zamyšlení Bábek.

„To tady a teď bych se od sportovců potřebovala naučit, to zatím nevím, jak se dělá,“ směje se šéfka českého SAPu Hanka Součková.

Jaké rady dostala od Tomáše Bábka, který už je v novém kole tréninkových příprav na další letní olympiádu? V čem přesně se sportovci mohou od byznysu inspirovat a naopak? A proč mnoho profesionálních sportovců, kteří se po ukončení kariéry vrhli do vlastního byznysu, v něm nakonec neuspělo? To vše se dozvíte v podcastu.