skip to main content
Forbes 30pod30 Podcast

Manažerský talent z Kutné Hory. Nebylo mu ani 30 a řídí miliardovou firmu

Forbes 30 pod 30: Michal Dolejš (Charvát Group)

Když jdete na setkání s ředitelem výrobní firmy, většinou očekáváte postaršího muže, který má v očích desítky let zkušeností a zažil dva režimy. To ale není případ Michala Dolejše, který se v 28 letech stal ředitelem v Charvát Group – předním středoevropském výrobci hydraulických komponentů.

Čtěte také: Od náhody až do Cannes. Příběh Češky, která vymýšlí hvězdné reklamy

Dolejš tak ještě před třicítkou začal dohlížet na fungování osmi fabrik v Česku a na Slovensku, které dohromady zaměstnávají na 800 lidí a generují tržby přes 1,5 miliardy korun. Charvát Group své výrobky dodává firmám jako Aero Vodochody, Caterpillar či Liebherr.

Mladý manažer z Kutné Hory svou kariéru začínal v automobilce TPCA, odkud po škole zamířil do Ernst & Young. Po angažmá v konzultační firmě nastoupil pod křídla elitního krizového manažera Václava Nováka, který Dolejše zaujal ještě během jeho studií, když zašel na jeho přednášku na VŠE.

Reklama

„Jeho přístup mě velice oslovil, také jsem chtěl zachraňovat firmy. Zároveň jsem ale věděl, že pro práci u něj musím něco umět. V tomto smyslu byla konzultační firma neocenitelnou zkušeností,“ rekapituluje.

Všechny tyto zkušenosti měly jedno pojítko – práce se týkala převážně výrobních firem. Talentovaného manažera si pak příznačně vyhlídl zakladatel Charvát Group Jiří Charvát.

„Znali jsme se již nějakou dobu, shodou okolností jsme oba z Kutné Hory. Stejně jsem byl ale překvapen, když nabídka přišla,“ říká Dolejš a dodává, že jeho dlouhodobým cílem je nějakou výrobní firmu vlastnit a být sám sobě pánem.

Nesetkává se Michal Dolejš kvůli svému věku s předsudky? Co ho naučilo působení v konzultační společnosti? A dá se řízení firmy skloubit s vrcholovým sportem? Nejen to se dozvíte v dalším ze série našich podcastů s mladými talenty pod 30 let.