skip to main content

Manifesto se z Florence bude stěhovat s posledním dnem roku. Do té doby tam můžete na svařák

Letos v září otevřela dveře milovníkům dobrého jídla smíchovská pobočka streetfoodového konceptu Manifesto u pražského autobusového nádraží Na Knížecí. Jeho zakladatel, americký architekt Martin Barry, tak zahájil další část svého projektu, který má oživit zanedbané pozemky jídlem a zábavou. S koncem letošního roku však naopak Barry ukončí působení původního Manifesta, které celý koncept nastartovalo.

Manifesto Florenc, které funguje od roku 2018, přivítá návštěvníky naposledy na svém místě pod magistrálou 31. prosince. Pražanům a návštěvníkům Prahy tak zbývá necelý měsíc na to, aby si u stánků nedaleko od rostoucího projektu Masaryčky užili adventní atmosféru a svařák.

„Manifesto tímto uzavírá legendární kapitolu na daném místě, které se mezitím mohlo zapsat do průvodců a jehož obraz v myslích kolemjdoucích se razantně vylepšil. O dalším místě, kterého se Manifesto ujme, probíhají jednání,“ říká zakladatel Manifesta Martin Barry. 

Pobočka na Andělu bude fungovat i nadále a stejně jako dosluhující Manifesto Florenc zůstává otevřené denně do 22 hodin. A dál pokračuje také pravidelný program, včetně promítání vánočních filmů nebo hudebních vystoupení. „Návštěvníky, kteří chtějí konzumovat na místě, obsluha poprosí o ukázání očkovacího certifikátu či jiného platného pasu dle aktuálních pravidel,“ popisuje mluvčí Manifesta Radka Ondráčková.

Reklama

Prostor smíchovské pobočky je přes zimu zastřešen průsvitnou střechou a vytápěn, v Manifestu Florenc je zase k dispozici posezení ve vyhřívaných glampingových stanech, prostor zdobí stromky a světelné dekorace.

Adventní Manifesto Anděl

Pobočka na Andělu je už třetí Manifesto, které v Praze vzniklo. Kromě původní pobočky na Florenci fungovalo Manifesto určitou dobu také na dvoře smíchovského Národního domu. Martin Barry se svým týmem plánuje také velkolepou expanzi do zahraničí, konkrétně do USA, Belgie a Německa.