Účet za rodinnou investici druhého nejbohatšího Čecha Radovana Vítka do závodiště ve Velké Chuchli, jehož revitalizaci řídí jeho paní Marie, roste.

Marie Vítková v rozhovoru pro Forbes uvedla, že zatím do areálu investovali 67 milionů korun, přičemž dalších 90 milionů nabízejí za pozemky, které pod závodištěm a některými nemovitostmi stále vlastní stát. Při započtení kupní ceny, která se před dvěma lety odhadovala na 170 milionů korun, už se blíží utracené čtvrtmiliardě.

„Není to pro nás komerční investice, ale ryze soukromá,“ říká Marie Vítková s tím, že chtějí z čistě dostihového závodiště vytvořit multifunkční jezdecký areál.

Marie Vítková chce z Chuchle vytvořit centrum českého jezdeckého sportu.

Letos proto za zhruba 13 milionů korun nechali postavit parkurové kolbiště, k němuž bude přiléhat také mobilní tribuna pro zhruba 600 lidí. Ve Velké Chuchli se tak začnou pravidelně pořádat parkurová klání, v nichž závodí také jejich dvě dcery. Ty mají letos poprvé přejít z poníka na koně. Největšími parkury letošní sezony budou čtyřdenní závody CPI Summer Cup v polovině června a Czech Equestrian Masters na konci srpna.

Wonder Woman
Vydání Forbesu Wonder Woman

Jaký bude osud velké chuchelské tribuny? Co Vítkovi dalšího na závodišti plánují? A co říkají na námitky, že jim jde především o tamní pozemky? Velký rozhovor s Marií Vítkovou si můžete přečíst v aktuálním červnovém čísle Forbesu.