skip to main content
Byznys

Marks & Spencer propouští, škrtá 950 pracovních míst. Čeká to i další

1 minuta čtení

Britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer dnes oznámil, že jako součást restrukturalizace v Británii seškrtá 950 pracovních míst. Společnost již o věci vyjednává se zástupci zaměstnanců, nejprve se bude snažit dosáhnout odchodů po dohodě. Škrty se týkají jak lidí v ústředí firmy, tak pracovníků v obchodech.

Reklama

Nynější snižování stavu M&S zdůvodňuje snahou o  „štíhlejší a rychlejší vedení maloobchodu“. Deník The Guardian připomíná, že nadcházejícím škrtům předcházelo propouštění kvůli uzavření 54 obchodů. Skončit by navíc podle listu mělo dalších 70 obchodů.

Britští maloobchodní prodejci, na které notně dopadlo šíření koronaviru, se už před pandemií potýkali s vysokými nájmy, daněmi, nízkými maržemi a konkurencí internetového prodeje.

Reklama

Dříve tento měsíc oznámil britský prodejce léků, zdravotnických potřeb a kosmetiky Boots , že hodlá zrušit kolem 4000 pracovních míst. Britský řetězec obchodních domů John Lewis též uvedl, že plánované uzavření jeho osmi poboček by mohlo vést k zániku zhruba 1300 pracovních míst.

Marks & Spencer má v Česku podle svých internetových stránek 18 prodejen.

Reklama
Reklama