skip to main content

Marvel má nový hit. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech měl o víkendu nečekaný úspěch

V Disney se můžou plácat po zádech. Jejich snímek Shang-Chi a legenda o deseti prstenech během prvního víkendu překonal oficiální odhady tržeb, které společnost očekávala. Ostatně to není zas tak překvapivé, jde o taktiku, kterou čas od času aplikují všechna studia. Podceňte odhad a pak si užívejte „překvapení“ plynoucí z toho, že váš film překonal nejen dané číslo, ale i filmové konkurenty.

Podceněný, nebo ne, Shang-Chi si ve Spojených státech od pátku do neděle připsal tržby ve výši 75,5 milionu dolarů, tedy asi 1,6 miliardy korun. Nejenže jde o působivé číslo vzhledem k nepříliš optimistickému šíření delta varianty covidu-19 ve Spojených státech, ale vlastně je to dobrý výkon na jakýkoliv marvelovský film, který není sequel, a to bez ohledu na pandemii.

A navzdory tomu, že minimálně podle našeho redaktora Darka Šmída jde o jeden z těch horších příspěvků do marvelovského univerza, jak se můžete dočíst v jeho recenzi.

Každopádně se nepotvrdily jinak nezřídka přesné předpovědi serveru BoxofficePro, který snímku na úvodní víkend prorokoval jen něco mezi 35 a 55 miliony dolarů, což by nebyl zrovna největší úspěch.

Reklama

Film plný působivých ukázek bojových umění sice během premiéry nevydělal tolik jako Černý panter (202 milionů dolarů v roce 2018) nebo Captain Marvel (154 milionů dolarů o rok později), ale ty byly extrémně úspěšné i na marvelovské standardy.

Před Černým panterem platil za nejúspěšnější snímek z dílen Marvelu Iron Man, který si v roce 2008 vydělal za první víkend 102 milionů dolarů, a na druhém místě stál Doktor Strange s 85 miliony.

Shang-Chi se tak zařadil někam mezi filmy jako Neuvěřitelný Hulk, Thor, Kapitán Amerika: První Avenger a Ant-Man, které měly tržby mezi 55 a 65 miliony dolarů, a filmy jako Iron Man, Strážci Galaxie a Doktor Strange, u kterých se tržby pohybovaly mezi 88 a 102 miliony dolarů za první víkend. V pondělí si pak Shang-Chi připsal dalších 19,3 milionu dolarů.

Sečteno, podtrženo, snímek se svým víkendovým výkonem zařadil mezi jedny z nejúspěšnějších debutů marvelovského univerza. A to i pokud bereme v potaz inflaci.