Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, ne? Takže neexistuje pádný důvod, proč si je takové doopravdy neudělat. Vybrali jsme proto pro vás ty nejluxusnější a nejpříjemnější wellness a spa v Česku, kde si pořádně odpočinete a můžete se věnovat jen sami sobě. Než se pustíte do vytváření sváteční atmosféry pro ostatní.

Chateau Mcely

Tento luxusní eco-chic hotel v zámku u vesničky Mcely nedaleko Prahy je pro relaxaci ideální. Jeho lázně Mcely Bouquet Spa jsou zasvěcené přírodní aromaterapii a používanou kosmetiku, vyráběnou z místních květů a bylinek, vyvinula majitelka resortu Inéz Cusumano.

Součástí spa jsou tři terapeutická apartmá – můžete si dát terapii v páru, schovat se do saunového domečku s přilehlou venkovní vířivkou nebo si nechat udělat kosmetické ošetření. Možné je využít i denní lázně pro hosty bez ubytování.

Po relaxaci můžete navštívit vyhlášenou hotelovou restauraci Piano Nobile, která se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími podniky v České republice nebo se projít v přilehlém anglickém parku.

Doporučujeme: Masáž zimní hřejivý dotek bylin

Kde: Mcely 61

V Nebi

V malém pětihvězdičkovém wellness hotelu u lesa v nádherném prostředí Jizerských hor se nejen díky jeho názvu budete cítit skutečně nebesky. Místní spa je pro své nadstandardní služby vyhlášené. Relaxovat můžete při tělových ošetřeních, masážích, kosmetice nebo koupelích.

Samozřejmostí je venkovní vířivka, finská a bylinná sauna a relax zóna. Při příznivém počasí si ale můžete odpočinout i v zahradě hotelu. Zaplavat si můžete ve vnitřním i venkovním bazénu s uchvacujícím panoramatickým výhledem do kraje.

Doporučujeme: Rituál Tokoriki – masáž teplými mušlemi a tělové ošetření

Kde: Příchovice 627

Hotel Miura

Designový hotel Miura se svou syrovou betonovou architekturou uprostřed Beskyd působí tak trochu jako zjevení z budoucnosti. Takové jsou i místní lázně, které dostaly už několik ocenění. Díky zvoleným materiálům a osvětlení se v minimalistickém prostoru budete cítit dobře.

Spa se dělí na saunovou část a kromě klasických ochlazovacích metod se můžete nechat zchladit i ledovým deštěm nebo v komoře, kde po celý rok sněží. Také můžete relaxovat v bazénu s hydromasáží nebo na vyhřívaném lůžku.

V nabídce je i množství tělových a pleťových rituálů. A pokud si chcete dopřát stoprocentní soukromí, využijte Privat Spa, kde vás nebude rušit absolutně nic.

Po odpočinku si můžete dopřát trochu umění, protože hotel je vlastně jednou velkou galerií současné výtvarné tvorby a najdete v něm díla třeba od Jeana-Michela Basquiata nebo Damiena Hirsta.

Doporučujeme: Privat spa Moet & Chandon champagne

Kde: Čeladná 887

Hotel The Augustine Prague

V jednom z nejluxusnějších pražských hotelů, který se nachází na Malé Straně v citlivě zrenovovaném augustiniánském klášteře sv. Tomáše ze 13. století, ještě dodnes žije v oddělené části několik praktikujících mnichů. A právě to přidává na klidné a meditační atmosféře Augustine Spa.

Díky dokonalé úrovni služeb, organické kosmetice i holistickému přístupu lázeňských terapeutů, můžete očekávat odpočinek nejen těla, ale hlavně mysli. Najdete tu finskou saunu s kouřovou místností, lázeňské a kosmetické procedury, relaxační zónu a fitness centrum.

Doporučujeme: Tradiční turecký Hammam rituál

Kde: Letenská 33, Praha 1

Carlo IV. Wellness & Spa

Krásné prostředí lázní Carlo IV. Wellness & Spa najdete v historickém sklepení luxusního hotelu Boscolo Prague Hotel v centru Prahy, který je postavený v duchu italského luxusu v neorenesančního stylu. Dominantou těchto římských lázní je dvacetimetrový vyhřívaný bazén s tryskami obklopený mramorovou mozaikou.

Kromě klasických wellness služeb, jako je sauna, různé typy masáží či kosmetické ošetření, zde můžete využít i služby nutričního terapeuta nebo osobního trenéra. A jestli si chcete dát opravdu do těla, objednat si můžete i ranní běh Prahou s profesionálním instruktorem.

Doporučujeme: Zimní Spa rituál

Kde: Senovážné náměstí 13, Praha 1

Augustiniánský dům

Hotel Augustiniánský dům, kam často a rád jezdil už Leoš Janáček, se nachází v lázeňském městě Luhačovice a jeho největší chloubou je Wellness & Spa centrum.

Unikátní je, že zde uplatňují koncept čtyř ročních období (ano, neunikla vám ta narážka na jiného slavného skladatele), kterým se přizpůsobuje nabídka a používané ingredience – na jaře je to detoxikace organismu a probuzení životní energie; v létě aktivity v hotelovém parku, jóga nebo masáže pod širým nebem; na podzim se posiluje imunita; a zima patří speciálním rituálům a terapiím, které prohřívají organismus a doplňují energii.

Za návštěvu stojí i Zahrada 5 smyslů. Každá zastávka totiž koresponduje s jiným lidským smyslem, můžete si tak vyzkoušet meditační rituál v místě, kde dříve odpočívali augustiniánští mniši.

Doporučujeme: Augustiniánský celotělový rituál

Kde: A. Václavíka 241, Luhačovice

Chateau Herálec 

Bazén, nad kterým se ohýbá klenba starobylého stropu, je jen začátek. Absolutní relax zažijete v silencáriu – dlouhém podloubí pod zámeckou oranžerií, kde se originálním způsobem propojuje interiér s parkem. Pokud budete mít chuť nechat se na chvíli zavřít do zámecké věže, čeká tam na vás místo kolovrátku vířivka.

Zrekonstruovaný zámek, který má mimo jiné jako první hotel v Česku licenci na provozování Spa L’OCCITANE, se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém srdci Vysočiny. A jako bonus vás v zimě na nádvoří čeká kluziště, na kterém si budete moct zabruslit nebo rozpálený krb.

Doporučujeme: Chateau Herálec ošetření těla růžemi

Kde: Herálec 1

Mandarin Oriental Prague

Lázně v pražském luxusním hotelu Mandarin Oriental byly čtenáři prestižního časopisu Luxury Spa Finder zvoleny jako nejlepší spa v Evropě. Hotel je mimochodem také situován v místě bývalého kláštera ze 14. století a celosvětovým unikátem je, že spa se nachází v prostoru bývalé renesanční kaple.

V lázních je šest lázeňských apartmá, parní sprchy, lázeň Rasúl, bazének Vitality Pool, relaxační zóna, fitness centrum, koutek krásy a spa butik. Lázeňské procedury vám profesionální personál může připravit na míru. V případě takzvaného časového rituálu si rezervujete pouze datum a hodinu, konkrétní procedury vyberou terapeuti podle vašich individuálních potřeb a časových možností.

Každý rituál začíná šálkem bylinného čaje a relaxační masáží nohou, až pak následují vlastní procedury. Ať už si vyberete celodenní individuální program, thajskou masáž nebo třeba obličejovou terapii, vždy se můžete spolehnout, že odsud budete odcházet jako znovuzrození.

Doporučujeme: Time Ritual

Kde: Nebovidská 1, Praha 1