Analytická společnost GoodData hlásí po letech nového investora, kterým je platební korporace Visa. Velikost investice ani podíl, který si Visa z obchodu odnáší, nebyly zveřejněny. Zakladatel a CEO GoodData Roman Staněk pro Hospodářské noviny pouze uvedl, že firma získala minoritní podíl.

„Jsme velmi rádi, že je Visa na palubě a pomůže nám s naší misí: umožnit firmám o jakékoli velikosti, aby se staly datovými firmami,“ uvedl k nové investici v tiskové zprávě Staněk.

Na druhou stranu, Visa má díky jeho společnosti lépe poskytovat data a analytiku klientům.

GoodData představují v tuzemském kontextu poměrně ojedinělý příběh. Staněk, který byl jedním z prvních z Čechů, již dokázali uspět v Silicon Valley, měl už do konce roku 2014 vyraisováno přes 100 milionů dolarů. Mezi investory se přitom objevovala jména jako Andreessen Horowitz či Esther Dyson.

Ve velkém titulním rozhovoru pro Forbes z roku 2014 Staněk mluvil o plánech vstoupit na burzu, k čemuž nakonec (zatím?) nedošlo a posledních pár let nebylo o něm ani o GoodData téměř slyšet. „Nestojím o pozornost. Soustřeďuji se na rodinu a GoodData,“ říkal onehdá.