Plážová sezona je tady. Udělejte to ale tenhle rok jinak, nekupujte si nové plavky a jděte o krok dál. Do naha.

Čtěte také: Plovárny v Česku, kde si letos musíte zaplavat (plus jeden slovenský tip)

Až překonáte prvotní stud a přestanete řešit, kam si dát peněženku, zažijete totiž skvělý pocit. Možná dokonce jeden z nejvíc osvobozujících pocitů, které můžete zažít. A co víc, nebudete muset řešit vypálené plavky.

Abyste věděli, kam jet, tady je devět nejlepších nudistických pláží z celého světa:

Paradise Beach – Mykonos, Řecko

Jestli máte rádi party, tato pláž plná zlatého písku a azurové vody je pro vás jako stvořená. Žije to tu totiž ve dne i v noci.

Dejte si šampaňské třeba ve slavném baru Tropicana a užijte si hudbu, kterou vám budou celou noc hrát dýdžejové z celého světa.

Plage de Tahiti – Saint Tropez, Francie

Pokud nevíte, jak zůstat chic i „s tím vším venku“, není lepší místo, kde se to naučit, než francouzská Plage de Tahiti.

Ikona nudistické scény, na které v klasice …a Bůh stvořil ženu zazářila Brigitte Bardot a která se stala v šedesátých letech symbolem střetu nudistického hnutí a policie, vám rozhodně dá pocit výjimečnosti.

I když od šedesátých let tahle pláž na svém lesku trochu ztratila, tak pořád máte dost slušnou šanci, že tady potkáte i nějaké ty nahé celebrity a rockové hvězdy.

Playa de Benalnatura – Benalmadena, Španělsko

Zatímco na některých nudistických plážích můžete být i oblečení, Playa de Benalnatura to vidí jasně – buď všechno, nebo nic.

To může být naopak výhoda, pokud jste nováček a mezi oblečenými lidmi byste se cítili nepříjemně. Malá pláž pod útesy, na které najdete kameny i písek, možná na první pohled nevypadá úplně přitažlivě, se západem slunce ale začíná žít a tepe až do rána. A vy budete mít jedinečnou příležitost dát si v místním baru drink a trochu netradiční paellu „na ostro“.

Praia do Pinho – Balneario Camboriu, Brazílie

Další pláž pouze pro naháče, která leží 50 mil severně od hlavního města brazilského státu Santa Catarina Florianópolis, je známá svou osamělou, klidnou a zenovou atmosférou, která se ale v sezoně, kdy sem přijíždí turisté, dokáže proměnit na pořádně rušné místo.

Přímo u pláže je hotel a kemp, pronajměte si tak deštníky a lehátka a užívejte si.

Point Tarare – Guadeloupe

Point Tarare si můžete užít dvěma způsoby – společně s masou dalších nudistů, nebo si najděte místo, na kterém budete kompletně odloučení.

45 minut od oblasti Le Gosier najdete to druhé, nezapomeňte se ale připravit. Za perfektní osamocené místo totiž zaplatíte nedostatkem služeb a vybavení. Žádné prodejce, toaletu nebo lehátka ale vyměníte za nedotčený bílý písek a světle modrou karibskou vodu.

Black‘s Beach – San Diego, Kalifornie

Black’s Beach se nachází těsně vedle podvodní rokle Scripps Canyon a je známá díky dvěma věcem – surfování a nudismu, které její návštěvníci rádi kombinují.

I když není přístup k pláži úplně ideální, každý den se na místní 3 kilometry písku vydají tisíce návštěvníků.

Pokud tak zvládnete asi stometrový sešup k pláži, je to rozhodně místo, které byste neměli minout.

Wreck Beach – Vancouver, Kanada

Kanadská Wreck Beach leží jen 15 minut od centra Vancouveru, a i když je závislá na počasí víc než ty předchozí, na její popularitu nemá vůbec vliv.

Divokou atmosféru jí dodává nejen divoká příroda okolo, ale také hippie, „let loose“ vibe.

Vzduch nejstarší a největší nudistické pláže v Severní Americe je prosycený marihuanou a vy se tady můžete zúčastnit i nudistických eventů jako Skinny Dip World Record (ve kterém jde o společné „namočení“ v moři co nejvíce nudistů) nebo výročního běhu Bare Buns Run.

Spiaggia di Guvano – Corniglia, Itálie

Není jednoduché se k ní dostat a budete muset absolvovat i trek tunelem (takže si nezapomeňte baterku) na skalnatém pobřeží italské Riviéry. Odměnou vám ale bude pláž na hony vzdálená turistům, zaplněná jen Italy a Italkami.

Bellevue Beach – Klampenborg, Dánsko

Během letních měsíců se Bellevue Beach stává hotspotem pro místní mladé lidi, kteří se sem sjíždí i z okolních měst na kultovní party, a vy tak máte jedinečnou možnost poznat i něco víc z dánské kultury.

Pláž je rozdělená na dvě části – na jedné je na vás, jestli si oblečení necháte, nebo ne, na té druhé musíte zase jen tak, jak vás Bůh stvořil.

Dobrá zpráva je, že skvělou zábavu zažijete na obou z nich.