Když bylo Arnoldu Schwarzeneggerovi čtrnáct, setkal se na mistrovství světa ve vzpírání se sovětským šampionem Jurijem Vlasovem. Pro budoucí hollywoodskou hvězdu se stal silák od Donbasu vzorem, se kterým ovšem nesouhlasil Schwarzeneggerův otec – německý veterán od Leningradu.

Dnes je celý příběh základem výzvy, kterou herec a někdejší kalifornský guvernér sdílel na svém twitterovém profilu. Mluví v ní o vnitřní síle ruského národa, kterému ale vládnoucí garnitura Vladimira Putina soustavně lže o pravé povaze i průběhu války na Ukrajině.

Obsáhlý a pečlivě vystavěný proslov mluví přímo k ruským občanům i vojákům, nasazeným do války pod falešnými záminkami. Schwarzenegger jim přibližuje bolest svého otce: fyzické šrámy i palčivý pocit viny z nacistických zvěrstev, kterých byl Gustav Schwarzenegger účasten.

Závěr videa pak patří všem Rusům a Ruskám, kteří projevili neobyčejnou občanskou odvahu a postavili se Kremlu na protiválečných demonstracích i v osobních projevech nesouhlasu s Putinovou agresí. Právě ty má Schwarzenegger za novodobé Vlasovy – a vyřizuje jim, že „svět je slyší“.