Někdo je nosí proto, že potřebuje vědět, kolik je hodin. Někdo proto, že je bez nich nesvůj. Někdo preferuje ty chytré, protože umí spoustu věcí a někteří lidé hodinky nenosí vůbec. Pak jsou ale také hodinky, které jsou mnohem víc, než jen stroj, který vám ukáže čas a které byste si na zápěstí jen tak nevzali, prostě proto, že jejich pořízení vyžadovalo nemalou investici.

Přesně to platí o těchto 10 kouscích – některé z nich stály i několik milionů dolarů a některé už nejsou k mání – ale uznejte, nejsou krásné?

Bulgari Magsonic Sonnerie

  • cena: 620 000 dolarů

V momentě, kdy se světoznámá značka luxusního zboží spojila se švýcarským výrobcem hodinek Gerald Genta, přišel na svět jeden z nejkomplikovanějších modelů hodinek vůbec. Propracované Bulgari Magsonic Sonnerie jsou kombinací regulačního systému tourbillon s řadou hravých funkcí. Strojek hodinek obsahuje více než 900 ručně dělaných součástek s ciferníkem, který částečně vyrobeným ze speciální slitiny „magsonic“.

bulgari done

bulgari zezadu done


Chopard L.U.C Tourbillon Baguette

  • cena: 240 000 dolarů

Tato limitovaná kolekce značky Chopard má pouze 25 kusů. Hodinky mají podlouhlý, obdélníkový tvar a obsahují zabudovaný mechanický strojek spojený se systémem tourbillon a zdobí je drahé kameny.

chopard done


Maitres du Temps Chapter One Round Transparence

  • cena: 540 000 dolarů

V době, kdy prodej luxusních hodinek zažíval boom, přišel v roce 2008 výrobce Maitres du Temps s novým typem Chapter One. Jsou klasické, přesto neuvěřitelně složité. Chapter One pomohly formovat éru nápaditého designu.

maitre du temps done


Christophe Claret DualTow Night Eagle

  • cena: 595 000 dolarů

Tahle kolekce byla omezena na 68 kusů. Christophe Claret DualTow Night Eagle je upravená verze staršího DualTow konceptu, který charakterizuje jedinečný, komplexní a moderní styl hodinářské firmy Christophe Claret. Čas je zobrazen na dvou pohyblivých páscích.

christophe done


Franck Muller Aeternitas Mega 4

  • cena: 2 400 000 dolarů

Svého času to byly ty nejkomplikovanější hodinky na světě s více než 36 různými funkcemi. Neuvěřitelně složitý strojek obsahuje skoro 1 500 samostatných součástí, které jsou podkladem pro ciferník s ručičkami.

franck muller done


George Daniel Co-Axial Chronograph

  • cena: 619 000 dolarů

Angličan Geroge Daniels je považován za nejvýznamnějšího hodináře 20. století. Za celý svůj život vyprodukoval pouze několik desítek kusů hodinek. Mezi jeho neopomenutelné úspěchy patří vynález systému „Co-Axial Escapement“, který později prodal švýcarskému výrobci Omega. Tyhle hodinky, které jsou jediné svého druhu, byly vydraženy na aukci v roce 2012.

george daniel done.


MB&F HM4 Final Edition

  • cena: 230 000 dolarů

MB&F HM4 Final Edition byla spuštěna jako limitovaná edice pouhých 8 kusů. Je završením práce firmy HM4 a doplňuje tak celkových 100 kusů hodinek, které HM4 začala vyrábět v roce 2010. Černé, titanové hodinky jsou inspirované letectvím a nabízejí neotřelý design s horizontálním okénkem, které ukazuje čas. Druhé okénko zobrazuje množství energie mechanického strojku.

mbf done


Patek Philippe 5004T

  • cena: 3 985 000 dolarů

Tento model, který je jediný svého druhu, byl vyrobený v roce 2013. Patek Philippe 5004T je jediná titanová verze již ukončené kolekce 5004. V Patek Philippe pro tyto hodinky vytvořili překvapivě sportovnější design, jako originální rozloučení s jinak konzervativní kolekcí. Hodinky byly vydraženy v aukci za 3 985 000 dolarů

patek phillipe done


Audemars Piguet Royal Oak Grand Complication

  • cena: 741 600 dolarů

Nestárnoucí design Royal Oak vytvořil Gerald Genta speciálně pro Audemars Piguet a tyhle hodinky se tak staly ikonou sportovního luxusu 70. let. Grande Complication je nejpropracovanější a nejexkluzivnější verze skládající se z mistrovského strojku, který zobrazuje čas, chronograf, kalendář a funkci „minute repeater“ umožňující nastavení zvukových upozornění.

audemars done


Jean Dunand Shabaka

  • cena: 500 000 dolarů

Originální, ale jen krátce fungující výrobce hodinek Jean Dunand, byl inspirován elegantním stylem Art Deco a strojky vyráběnými talentovaným designérem Christophem Claretem. Asi jejich nejikoničtější model, Shabaka, je kombinací Art Deco liníí s neo-egyptskými motivy, stejně tak jako kalendář a strojek, který zobrazuje informace na pohyblivých válečcích.

jean shunand shabaka done