Rozchody jsou vždycky těžké, s Facebookem teď ale máte jistotu, že to nebude bolet víc, než je nutné. Zuckerbergova síť totiž na svém blogu slíbila, že k uživatelům, kteří si po milostném krachu změní status zpět na „Nezadaný/á“, bude přistupovat nanejvýš ohleduplně.

Pomocí nástroje „Take a break“ vám umožní bývalého partnera do určité míry zneviditelnit, aniž by bylo nutné ho odebrat z přátel či zablokovat. Na svém news feedu už neuvidíte jeho příspěvky a stejně tak vám Facebook při psaní nového vzkazu či tagování přátel přestane nabízet jeho jméno. Zároveň budete moci omezit, nakolik se svému či své ex budete sami zobrazovat, a nechybí ani možnost měnit historii či editovat příspěvky, kde jste společně otagovaní.

Při vší téhle komplikovanosti se zdá nicméně jednodušší sáhnout prostě po tom, co tu bylo vždycky, a na čas si bývalého odebrat z přátel. Uživatelům v Česku až do začátku příštího roku nic jiného ani nezbyde – Facebook chce totiž nejprve novou funkci otestovat jako mobilní aplikaci v USA.

Mimochodem, nejde o jediné milosrdenství ohledně vztahových trablů, které se nabízí na trhu. V Americe začala nedávno fungovat online služba Breakup Shop, která je v podstatě totéž co Uber pro emočně zakrnělé – svůj vztah můžete ukončit za deset dolarů kliknutím na dvě tlačítka a o svém bývalém už nikdy nic neslyšet a nevidět.

A pokud byste cítili výčitky za zlomené srdce, můžete protějšku pro zmírnění bolesti objednat na stránce třeba zaslání personalizovaného textu či dárkového balíčku se sladkostmi.

breakuptext_grande