Ani ne za tři měsíce bude mít premiéru očekávaný sedmý díl legendárních Hvězdných válek. Ještě předtím ale obchody zaplaví řada nejrůznějších merchandisingových produktů, které každé Star Wars doprovázejí. A kromě milovníků hraček, počítačových her a maket světelných mečů si na své přijdou i o něco náročnější fanoušci téhle série. Kdo bude chtít, může si pořídit třeba i speciální Star Wars hodinky od společnosti Devon.

Tyhle hodinky jsou vyrobené ze součástek, které se používají v americkém kosmickém průmyslu a podle výrobců v nich najdete pravděpodobně víc elektrických spojů, než kolik jich má R2D2. Právě proto si prý Disney, který si marketing i veškerou výrobu reklamních předmětů pečlivě hlídá, ke spolupráci vybral právě mladé losangeleské hodinářství. Stejně jako kdysi Star Wars převrátily filmový průmysl naruby, má podle studia Disney Devon našlápnuto k tomu, aby vyrábělo neotřelé hodinky.

DEVON-Star-Wars-Ad

„Ještě než jsme se dohodli na spolupráci, tak nám bylo jasné, že v designu těchto hodinek musíme využít postavu Darth Vadera. Není totiž jen jednou z nejkultovnějších postav Star Wars, ale také je to ten nejslavnější filmový záporák všech dob,“ řekl Scott Devon, zakladatel Devonu, když nové hodinky oficiálně představoval.

Čtěte také: Provází je Síla: tři společnosti, které vydělají nejvíc na Hvězdných válkách

Inspirace Darth Vaderem a TIE Fighterem (stíhačkou flotily Impéria) je patrná všude. A stejně jako k filmu i k těmto hodinkám patří propracované detaily a platí to i o příslušenství – tak například, když si hodinky pořídíte, odnesete si je i se stojánkem, na který si je budete moci odkládat a který vypadá jako TIE Fighter, displej hodinek připomíná Vaderovu hrudní masku, boky zdobí křídla kosmických stíhaček a vývody Vaderova dýchacího přistroje atp.

detail-3

Když v říjnu 2014 Disney Scotta Devona s nabídkou na výrobu těchto hodinek oslovil, tak z toho hodinář prý vůbec neměl radost. „Myslel jsem si, že neznají můj brand. To, co dělám, jaké mají moje hodinky možnosti a za kolik je prodávám,“ říká. „Ale ukázalo se, že to bylo přesně naopak – měli nás nastudované, a právě proto mi zavolali.“

watch-base

Návrh hodinek byl hotový za týden a Disney ho přijal bez větších výhrad hned napoprvé.

„Jelikož jsem velký fanoušek Star Wars, nebylo pro mě nijak těžké se zamyslet a přijít s hodinkami, které filmy zachytí,“ říká Marko Petrovic, hlavní designér Devonu. „Kombinování symbolů Star Wars s těmi našimi bylo tak nějak přirozené.“

SWT1-r3

Během nadcházejících dvou let vznikne celkem 500 Star Wars by Devon hodinek, které se budou prodávat za 28 500 dolarů (cca 712 500 korun). Jako bonus k nim dostanete manžetové knoflíčky ve tvaru TIE Fighterů…

Star Wars: Síla se probouzí bude celkem sedmým Star Wars snímkem v sérii a zároveň prvním z dílny studia Disney, které před třemi lety koupila Lucasfilm. Epizodu VII režíruje J. J. Abrams a chronologicky navazuje na snímek Návrat Jediho z roku 1983 a odehrává se několik desítek let po jeho skončení.

Autor: Roberta Naas