skip to main content

Meruňka, borůvka i višeň. Kam na tu nejlepší sezonní zmrzlinu v Praze?

Je snad něco, co nám v létě vykouzlí větší úsměv na tváři než chuťově vyvážená zmrzlina? Možná ještě chuťově vyvážený drink, ale i ten si můžete v parných měsících dát ve formě zmrzlého kopečku v kornoutu.

Dali jsme dohromady tipy na místa, kam můžete vyrazit na ty nejzajímavější sezonní zmrzlinové příchutě. Vedle proseccové, aperolové nebo příchutě jahodového mojita mezi nimi najdete i další neotřelé kombinace jako meruňka se skořicí, jogurt s višněmi nebo levandule.

Zapomněli jsme na něco? Pokud máte vlastní tip na neotřelé chutě, napište nám je do komentáře na sociálních sítích.

Do Angelata na:

borůvku s bílou čokoládou

Pult pražské zmrzlinárny Angelato jednou za rok obohatí příchuť ve fialovém odstínu – borůvková. Letos ji ale navíc doplňuje ještě smyslná chuť bílé čokolády. K dostání na všech čtyřech pobočkách – Újezd, Můstek, Břevnov a Dejvice.

meruňku se skořicí

Fialová nepatří k vašim oblíbeným barvám? Potom byste měli sáhnout po oranžové, ale pomeranč to není. Meruňky jsou oblíbeným sezonním ovocem, kterým Angelato vdechlo druhý život špetkou skořice, která zmrzlině dodá ten správný šmrnc.

Ale pozor! Na ochutnání máte už jen dva dny, od srpna totiž k dostání nebude.

jahodové prosecco

Do třetice všeho dobrého. A osvěžujícího! Zmrzliny s obsahem alkoholu jsou letním trendem už několik po sobě jdoucích let. V Angelatu letos můžete ochutnat příchuť jahody obohacenou notnou dávkou oblíbeného letního šumivého nápoje.

Do Zmrzlináře na:

kiwi a jahodu

Pokud budete mít cestu na Vinohrady, zastavte se pro letní osvěžení ve Zmrzlináři na Slezské, kde můžete ochutnat hned dvě tradiční a populární příchutě – jahodu a kiwi.

aperolovou

Aperol = léto. To ví přece každý. A vědí to i ve Zmrzlináři, kde si pro vás připravili kromě ovocných chutí i ty alkoholické. Aperolovou příchuť si prostě nesmíte nechat ujít.

Do Crème de la Crème na:

jogurtovou s višněmi

Reklama

Creme de la Creme se letos chlubí pořádně krémovou nabídkou, kde kromě tradičních příchutí nechybí ani méně typické jako právě jogurtová s višněmi. Vyrazit na ni můžete na jednu z pěti pražských poboček – na Národní, Můstek, Vinohrady, do Strašnic nebo Dejvic.

Do Pura na:

levandulovou

Tahle příchuť může napoprvé působit poněkud zvláštně, ale při jejím ochutnání ihned podlehnete jejímu něžnému kouzlu. Levandulová je k dostání v pobočce Pura na Výtoni, Vinohradech nebo ve Slovanském domě.

Do Ještě Jednu na:

lesní borůvky

Milovníci borůvek, držte se. Tahle brněnská zmrzlinárna totiž moc dobře ví, jak vás dostat do kolen. Připravila si pro vás příchuť s maximální náloží tohohle oblíbeného letního ovoce, do které se zamilujete už na první pohled díky její sytě červené barvě.

Kromě mateřské pobočky v centru Brna můžete tuhle příchuť ochutnat na několika dalších místech v moravské metropoli, ale třeba také v Břeclavi, Znojmě nebo u Myšáka v Praze.

melounové mojito

Znovu jsme u toho alkoholu, protože ten k létu jednoduše neodmyslitelně patří. Jestli borůvky nejsou nic pro vás, neměla by vám uniknout limitka v podobě melounového mojita.

Do Cukráře Skály na:

černý rybíz s kokosem

Nevšední kombinaci chutí můžete ochutnat i na jedné ze dvou pražských poboček Cukráře Skály – v Celnici a v Dlouhé. Cukrárna vás láká na osvěžující černý rybíz s exotickým kokosem, který vám navodí pocit, že ležíte pod palmami na Bahamách.

banánovou stracciatellu

Banán + stracciatella = VSL. Na první pohled možná nevšední kombinace dvou velmi rozdílných chutí, ale dohromady vynikající duo ideální do parných letních dní.