Dokonáno jest. Lionel Messi bude skutečně hráčem francouzského celku Paris Saint-Germain. Jeden z nejlepších fotbalistů historie, který o víkendu v slzách opustil Barcelonu, se s pařížským klubem dohodl na finančních podmínkách.

Podle respektovaného italského novináře Fabrizia Romana, specialisty na fotbalové přestupy, podepíše Messi ve francouzské metropoli dvouletou smlouvu na 35 milionů eur ročně (v čistém) s možností jejího prodloužení o rok do června 2024.

Pro srovnání: poslední smlouva v katalánském dresu druhému nejlépe placenému sportovci světa vynášela bezmála sto milionů eur ročně (2,5 miliardy korun).

A i když v Barceloně, topící se v obřích ekonomických problémech, nedávno ze svých astronomických nároků slevil na polovinu, stále to nebylo dost, aby jej španělský klub mohl udržet a zároveň splňoval finanční pravidla ligy.

Šestinásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety, který v Barceloně fotbalově vyrostl a získal s ní 35 trofejí (například desetkrát vyhrál španělskou La Ligu a pětkrát Ligu mistrů), se proto musel po jednadvaceti letech vysvléknout ze svých milovaných barev.

V nich během 778 zápasů vstřelil stěží uvěřitelných 672 branek a překonal všechny možné (i do té doby nemožné) rekordy.

Do Paříže by měl přiletět v úterý odpoledne, o několik hodin později by měl absolvovat lékařskou prohlídku. Oficiální tisková konference je v Parku Princů naplánována na středu, píše list L’Equipe.