Fotbalisté Newcastlu United si v nedávno skončeném ročníku anglické Premier League udrželi prvoligovou příslušnost až v posledním zápase. Dvěma hráčům ale radost nevydržela moc dlouho – klub jim řekl, že s nimi dál nepočítá. A vzkázal jim to dost nezvyklým způsobem.

Manažer John Carver zavolal obránci Ryanu Taylorovi (na fotce) a oznámil mu, že novou smlouvu už nedostane. „A potom mi řekl, ať telefon předám i Jonasi Gutierrezovi, že s ním chce také mluvit. Bylo to neuvěřitelné,“ vyprávěl Taylor pro stanici Sky Sports News.

Oba hráči spolu zrovna byli v Belfastu na trenérském školení. Třicetiletý Taylor působil v Newcastlu posledních šest sezon, o rok starší Gutierrez, který nedávno bojoval s rakovinou prostaty, dokonce od roku 2008. Teď si budou muset hledat nové angažmá. Druhý jmenovaný má přitom výraznou zásluhu na tom, že se Newcastle letos v Premier League udržel – v rozhodujícím utkání proti West Hamu přispěl gólem k výhře 2:0.

Taylor přiznal, že už delší dobu tušil, že novou smlouvu nedostane. A pro manažera Carvera měl pochopení. „Přišlo mi, že mu není příjemné říkat nepříjemné věci dvěma pravým profesionálům, kteří v klubu byli opravdu dlouhou dobu,“ prohlásil Taylor. „Není to jeho chyba, jen vykonává pokyny seshora.“


 

Čtěte také:

Křetínský jako fotbalový expert. Šmicer a spol. hodnotí vystoupení miliardáře v televizi