Nečekaný spád nabrala kandidatura Dalibora Dědka, šéfa a spolumajitele firmy Jablotron, do Poslanecké sněmovny. Na začátku srpna oznámil, že chce za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) výrazně uspět v podzimních volbách, necelý měsíc poté svůj názor přehodnotil.

Důvod? Starostům začal pomáhat na poslední chvíli a bez důkladného rozmyšlení.

„V uplynulých dnech jsem měl konečně příležitost důkladně zhodnotit celou situaci v klidu a můj závěr je ten, že místo abych reálně pomáhal dostat více slušných lidí do parlamentu, tak vlastně v dobré víře škodím,“ řekl Forbesu Dědek, 37. nejbohatší Čech. „Nestydím se to přiznat, a měním proto svou taktiku.“

Čtěte také: 6 důvodů, proč miliardář Dalibor Dědek není druhý Andrej Babiš

Dalším faktem, který ho odradil, byla reakce některých médií, která jeho politické ambice prezentovala stylem, že po moci prahne další miliardář. „Vyznělo to, že jsem si vlastně koupil STAN a že jsem další Babiš. To na preferencích moc nepřidá,“ zhodnotil Dědek.

Po dohodě s vedením STANu se tedy Dědek rozhodl odstoupit z kandidátky, ale z politiky se nestahuje. Zůstane v roli nadšeného podporovatele hnutí a v nadcházející kampani bude přesvědčovat lidi po celé republice, aby volili STAN.

„Kandidátům, které jsem přivedl, dávám na zváženou, zda chtějí zůstat na kandidátkách jako součást jednotného STANu, nebo také přejdou do role aktivních podporovatelů,“ dodal Dalibor Dědek.