skip to main content

Miliárdář Evžen Korec zachraňuje medvěda na Valašsku. Chce ho uspat

Jeho byznys jsou byty a domy, ale v posledních dnech zaměstnává Evžena Korce vedle jeho developerské firmy Ekospol ještě jedna věc – medvěd hnědý, který se toulá na Valašsku.

Korec se do případu šelmy, jež už dva měsíce děsí lidi kolem Vsetína, vložil ve chvíli, kdy hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek oznámil, že požádal o povolení k odstřelu zvířete.

Čtěte také: Divoké léto Pavola Krúpy: odchod z Arca Capital i nájezd s miliardářem Icahnem

Reklama

„To byla poslední kapka,“ přiznává Korec, který je v našem žebříčku nejbohatších lidí Česka s majetkem 3,4 miliardy korun na 60. místě. „Není nutné si hned hrát na Divoký západ, nehledě na to, že medvěd hnědý je u nás kriticky ohrožený druh, a jeho odstřel by tak byl trestným činem.“

Zobrazit celý žebříček »

Dvaašedesátiletý podnikatel chce medvěda zachránit a nabídl se, že na vlastní náklady zajistí jeho uspání, odchyt a převezení do záchranné stanice v Hluboké nad Vltavou, která je ochotna se o něj postarat. „Zastřelit medvěda jen proto, že ho nebylo kam umístit, je nesmysl,“ říká Korec.

Reklama

V jeho případě nejde o gesto, kterým by si chtěl udělat reklamu – Korec je totiž vystudovaný biolog a láskou ke zvířatům se netají. Před třemi lety koupil a zachránil zkrachovalou Zoo Tábor, kde dodnes dělá ředitele, vlastní nejúspěšnější českou chovatelskou stanici psů cane corso, patří mu i jezdecký klub u Olbramovic a je zároveň jedním z největších tuzemských chovatelů koi kaprů.

Developer a miliardář Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat.

„V Táboře máme stejné medvědy hnědé tři, ale čtvrtého si bohužel vzít nemůžeme, protože by to v lepším případě skončilo zraněním zvířat. Ale máme veterináře, který má velké zkušenosti s uspáním a probuzením medvěda a bude u odchytu asistovat. Zároveň jsme se pustili do hledání zoologické zahrady v Evropě, která by se ho ujala dlouhodobě,“ popisuje Korec.

Medvědí tulák tak je, zdá se, nejspíš zachráněn. Kromě Korce pomohla i petice, ve které svým podpisem protestovaly proti odstřelu tisíce lidí. Od svého plánu už upustil i hejtman Čunek a momentálně se čeká na výsledek správního řízení, které by k odchytu mělo dát zelenou.

Foto: Michael Tomeš

Reklama
Reklama