skip to main content
Byznys

Miliardář Petr Otava koupil polovinu lyžařského areálu Kopřivná

1 minuta čtení

Oblíbený lyžařský a vůbec sportovní resort Kopřivná, rozkládající se v Jeseníkách mezi Karlovou Studánkou a Malou Morávkou, má nového významného spolumajitele. Polovinu zastřešující a prosperující firmy – Ski areál Kopřivná – získal miliardář Petr Otava, vládce skupiny Metalimex.

Ten z regionu pochází a zároveň má v dojezdové vzdálenosti v řádu desítek minut své velké firmy, jako je Al Invest Břidličná, Strojmetal Bruntál, OKK či producent černouhelného multiprachu Coal Mill.

Na transakci, kterou lze vyčíst z obchodního rejstříku, jako první upozornil server MotejlekSkocdopole.com.

Petr Otava svou akvizici příliš komentovat nechce, pro Forbes se omezil na konstatování, že je pro něj rozvoj regionu dlouhodobě důležitý, a to i mimo jeho základní firmy, které areál tak jako tak využívaly.

Reklama
Související vydání
Black
Forbes 8/2018

Zároveň to může být lákadlo a vzkaz pro současné a budoucí zaměstnance. Do areálu vstoupila konkrétně Otavova zastřešující skupina MTX Group, druhou polovinu si ponechal původem právník Karel Ležatka.

Aktuálně jedou v Kopřivné naplno sněžná děla a vrcholí příprava na novou sezonu. Podle posledních čísel k dubnu 2018 firma dosáhla na obrat 97 milionů korun a provozní ziskovost EBITDA zhruba 30 milionů. Zimní sezona by měla být oficiálně zahájena 14. prosince.

Pro Petra Otavu, jehož MTX měl loni EBITDA ve výši dvou miliard korun, je to pověstná, ale velmi chutná třešeň na velkém byznysovém dortu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama