Realitní magnát a třetí nejbohatší Čech Radovan Vítek začne od 27. července úřadovat v Quadriu nad stanicí metra Národní třída. Multifunkční budova, kterou jím ovládaná skupina CPI slavnostně otevřela loni na začátku listopadu, bude nově sloužit také jako její firemní sídlo.

Po více než deseti letech tak Vítek opouští adresu Václavské náměstí 47, kde v kancelářích s příchutí první republiky působil od listopadu 2003, a poprvé se stěhuje do vlastních, opravdu reprezentativních prostor.

Czech Property Investments, která je součástí nadnárodní skupiny CPI Property Group, v níž drží Radovan Vítek majoritu, zabere v Quadriu jeden a půl patra, přibližně 4500 metrů čtverečních. Zařadí se tak po bok největších nájemců, jako je ropný MOL nebo pojišťovna MetLife.

Čtěte také: Realitní dravec Radovan Vítek krouží kolem Itálie. Loni rekordně vydělal a zhubl

Na trhu zbývají k pronajmutí dvě nejvyšší exkluzivní patra, šesté a sedmé, která mají dohromady 3800 metrů čtverečních. Cena za nejmodernější „áčkové“ kanceláře v Praze se teď pohybuje kolem 20 až 25 eur za metr čtvereční, CPI může za poslední dvě patra žádat více.

Minulý týden CPI získala z Quadria také novou hotovost, když došlo k navýšení úvěrového rámce, který aktuálně na projekt čerpá, ze dvou miliard korun na 3,7 miliardy korun. Financujícími bankami jsou Helaba a UniCredit Bank. „Obě banky ukázaly, že projektu opravdu věří, a to od počátku. Je přirozené, že naše spolupráce pokračuje a zvýšení financování dokládá, že budova je jednou z nejlepších na trhu,“ uvedl finanční manažer projektu Tomáš Tajer.

Sám Radovan Vítek se také stěhuje. Většinu roku bude žít místo v Šáreckém údolí ve Velké Británii, kde letos koupil rozlehlé sídlo po bývalém bubeníku The Beatles Ringo Starrovi.

Více o Radovanu Vítkovi najdete v naší databázi českých miliardářů: 

vitek novy