V roce 2017 odhadla společnost Brand Finance výši majetku britské královské rodiny na 95 miliard dolarů. Do majetku byl započítán Buckinghamský palác, čítající rozlohu 830 tisíc metrů čtverečních, rozsáhlá rodinná sbírka umění, ale také mnohem abstraktnější položky, jako například hodnota královské značky.

Čtěte také: Svatba zn. Royal: Jak Britové vydělají na svatbě prince Harryho

A že je brand pro urozenou rodinu velmi důležitý. Třeba když se narodila princezna Charlotte, nebyla na světě ani 10 hodin a už kvůli ní spadly webové stránky společnosti G. H. Hurt & Sons, kterou navštívilo přes 100 tisíc lidí ze 183 zemí světa, aby si mohli koupit stejnou háčkovanou zavinovačku za 100 dolarů, ve které malá Charlotte debutovala na veřejnosti.


Princezna Charlotte poprvé na veřejnosti 

Samotný osobní majetek královny Alžběty II. je odhadován na více než půl miliardy dolarů, což z ní dělá nejbohatšího člena rodiny, a zbytek jejích příbuzných má dohromady na účtech zhruba miliardu dolarů.

Ale to, že máte na účtě prakticky nevyčerpatelné množství peněz, neznamená, že se každý den koupete v šampaňském. Jak tedy šetří královská rodina?

Létají s běžnými aerolinkami
Žádný soukromý tryskáč. Tedy pokud se nejedná o státní cestu. Podle Reader’s Digest si Kate Middleton si už několikrát zabookovala první třídu u British Airways a princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle, kteří se mají vzít letos 19. května, dokonce na dovolenou ve Francii letěli economy třídou společně s obyčejnými smrtelníky.

Recyklace šatníku
Zatímco princezna Diana málokdy měla na sobě něco dvakrát, manželka jejího syna Kate je na veřejnosti pravidelně vidět ve stejných outfitech. I sama královna často opakuje své barevné kabátky. Malý princ George dokonce zdědil oblečení po tatínkovi. Nedávno měl na sobě stejný outfit jako jeho táta v roce 1984.


Vévodkyně z Cambridge nosí oblečení opakovaně. 

Nakupují v Ikee
Když byli princ William a Kate Middleton ve Švédku, prozradili, že dětský pokojíček v Kensingtonském paláci svým dětem částečně vybavili v Ikee.

Nevyhazují zbytky
„Velmi často si k večeři dává zbytky od oběda,“ píše ve své knize „What’s in the Queen’s Hanbag And Other Royal Secrets“ o královně Alžbětě II. Phil Dampier.

Skromnost královské rodiny potvrdila i bývalá šéfkuchařka v Buckinghamském paláci Carolyn Robb: „Princ Charles nemá rád plýtvání. Nikdy se nesmělo nic bezdůvodně vyhodit.“ A dodává, že na rozdíl od představy veřejnosti královská rodina nejí kaviár a nezapíjí ho šampaňským. „Místo toho mají rádi lehká jídla z čerstvých surovin.“