Vzdělávací skupina Consilium, za kterou stojí jednatřicetiletý Ondřej Kania, se stává součástí Dukes Education, největší sítě prémiových soukromých škol ve Spojeném království.

Z transakce, která Consilium podle informací Forbesu oceňuje na více než miliardu korun, si Dukes Education odnáší většinový podíl. Kania si ponechává výrazný minoritní podíl a zároveň bude mít nad Consiliem nadále manažerskou kontrolu.

„Spojení s jednou z nejprestižnějších světových vzdělávacích skupin je velkou ctí. Partnerství je významným krokem vpřed v našem poslání neustále zvyšovat kvalitu námi nabízeného vzdělávání. Těšíme se na pozitivní změny, které to přinese našim studentům,“ konstatuje Kania.

Právě u podpisu této transakce pak v příběhu končí cesta skupiny J&T, která byla v Consiliu minoritním investorem od podzimu roku 2021 a svou investici několikanásobně zhodnotila.

„Věříme, že transakce je oceněním Ondřejovy mimořádné práce v posledních letech. Je také ukázkovým příkladem schopnosti J&T ARCH využít investiční příležitosti vytvořené širší rodinou J&T,“ míní Adam Tomis, investiční ředitel J&T Finance Group.

Zatímco Consilium zahrnuje deset mezinárodních a bilingvních škol ve třech zemích a síť vzdělávacích agentur a veletrhů, Dukes Education je gigant s dvaceti tisíci žáky a institucemi napříč Spojeným královstvím, Španělskem, Švýcarskem, Portugalskem a Irskem.

Z nových trhů tak díky Consiliu získává Česko a Chorvatsko. O synergiích, které ze spojení s takto silným hráčem plynou, mluvil Ondřej Kania v titulním rozhovoru březnového Forbesu takto:

„Skupina, která do nás pravděpodobně vstoupí, začala v posledních dvou letech investovat i do škol v kontinentální Evropě, tedy do nebritských. Mají ve svém portfoliu mnoho ze skutečně nejprestižnějších nejen britských, ale světových škol… Teď je to nastavené tak, že pokud se náš partner rozhodne expandovat dále do střední a východní Evropy, udělá to přes nás, což se mi nesmírně líbí i proto, že budu mít možnost s ním koinvestovat.“