skip to main content
Forbes Woman

Mladí nejsou líní, jen pochopili, že život není pouze o práci, říká Danuše Nerudová

Mezi úspěšné ženy, které se během Forbes Women’s Summitu dostaly ke slovu, patřila i Danuše Nerudová, rektorka brněnské Mendelovy univerzity. Nebylo tedy velkým překvapením, když hned zkraje debaty zabrousila k situaci současných vysokoškoláků.

„Mladé generaci hodně věřím a vkládám v ni naděje. Oni skutečně jsou naše budoucnost,“ řekla v úvodu pátého panelu s podtitulem: Vracíme se v čase, nebo hledíme do budoucnosti.

Reklama

Právě nezlomný optimismus, který studentům zůstal i navzdory faktu, že seděli rok zavření doma a nemohli do školy, podle svých slov považuje za jeden z opravdu světlých bodů celé pandemie.

„Často se setkáváme s tvrzením, že mladí lidé nechtějí pracovat. Pandemická zkušenost, kterou jsme všichni měli možnost zažít, ale ukázala, že tak tomu rozhodně není,“ nesouhlasí Nerudová. Generace současných vysokoškoláků je podle ní zkrátka jen jiná.

Mladí totiž pochopili jednu zásadní věc. A to, že v životě má smysl i něco jiného než jenom práce. Podle Nerudové už v době, kdy nastoupili na vysokou školu, vlastně dobře věděli, jak je důležité mít určitý work-life balance.

Reklama

„Moje generace k tomu došla vlastně až během pandemie,“ dodává.

Podrobněji se Danuše Nerudová o tématu rozhovořila v obsáhlém profilovém rozhovoru, který vyšel v rámci aktuálního vydání magazínu Forbes.

Reklama
Reklama