skip to main content
Breaking News

Mládí vpřed! Michal Menšík a Zdeněk Šoustal spojili síly se startupovým inkubátorem na VŠE

Venture studio V-Sharp Alpha tandemu úspěšných podnikatelů Michala Menšíka a Zdeňka Šoustala zahajuje spolupráci s univerzitním inkubátorem a akcelerátorem xPORT VŠE. Vehikl, který se zaměřuje na investice do e-commerce, logistiky nebo fintechu, tak chce talenty v těchto oblastech hledat a podporovat už na univerzitách.

„České vysoké školy, jako je třeba VŠE, poskytují svým studentům velmi kvalitní teoretickou přípravu. Hlavním přínosem spolupráce byznysového akcelerátoru a venture studia je hlavně to, že týmy s potenciálem se budou díky spojení moci rychleji zaběhnout a nebudou tolik brzděny při svém rozjezdu,“ popisuje Mario Megela, partner V-Sharp Ventures.

V rámci spolupráce s V-Sharp tak bude xPORT VŠE ve svých programech vybírat zajímavé projekty a týmy, které svým zaměřením spadají do oblastí, na které se V-Sharp specializuje. Vybrané týmy získají od venture studia zpětnou vazbu na své podnikatelské záměry a v případě potenciálu dalšího rozvoje také individuální podporu formou investice.

Reklama

Kromě finanční pomoci půjde i o předání zkušeností, kontaktů a pomoc s nastavením klíčových procesů důležitých pro rozvoj B2B firem tohoto typu s fokusem na sales, IT a fundraising. Spolupráce venture studiu má také pomoct s aktivním zapojením do rozvoje a celkové edukace startupového prostředí v Česku.