Společnosti Mobis Automotive Czech, která v Nošovicích na Frýdecko-Místecku dodává moduly automobilce Hyundai, stouply v roce 2022 tržby z prodeje výrobků a služeb o 7,45 miliardy, tedy více než o pětinu, na 43,41 miliardy korun.

Čistý zisk firmě vzrostl meziročně o 225,7 milionu, čili skoro o dvě třetiny, na 572,7 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

„Hlavním úkolem společnosti bylo v listopadu roku 2022 zahájení výroby bateriových systémů pro plug-in hybrid a v lednu roku 2023 pro hybridní elektrická vozidla. Bateriové systémy jsou určeny pro vozy Hyundai Tucson a Kia Sportage,“ uvedl jednatel společnosti Sangwon Kang.

Ohniskem pozornosti firmy byla podle něj loni rovněž příprava na zavedení nového projektu bateriových systémů pro nový model Hyundai Kona Electric. Jeho výrobu zahájil nošovický závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) tento měsíc.

„Společnost se od roku 2022 potýkala s výrazným nárůstem nákladů na elektrickou energii a plyn, na dopravu zboží a tlakem dodavatelů na promítnutí jejich zvýšených nákladů do cen jimi dodávaných produktů. Klíčový zákazník, HMMC, se podílel na krytí uvedených navýšených nákladů omezeně,“ uvedl jednatel.

Mobis se zaměřuje na linkovou montáž kompletních automobilových modulů a bateriových systémů. Kontinuálně je dodává do závodu HMMC.

Automoduly vyrábí v Nošovicích, základní bateriové systémy v závodě v Mošnově na Novojičínsku. Firma měla v roce 2022 průměrně 1284 zaměstnanců, jejich počet meziročně stoupl skoro o 200.

Produkty Mobisu jsou součástí všech vozů vyráběných v Nošovicích. Firma patří korejské společnosti Hyundai Mobis.