Módní trendy? Žádné neexistují! Móda se neustále opakuje a recykluje osvědčenou klasiku, na kterou se můžete vždy spolehnout. Výjimkou není ani tato zimní sezona. Přinášíme vám osm klíčových tipů pro váš outfit, který by měl být především o sebevědomém pohodlí.

Léto naopak

Většina mužů se v zimních měsících „stěhuje“ do světa tmavých zemitých odstínů. Černá nebo šedá nikoho neurazí, působí však fádně a nudně.

Pokud cítíte, že potřebujete změnu, neztrácejte zbytečně čas módními experimenty a rovnou vyzkoušejte tmavší odstíny typicky letních tónů. Ideální je mechová zeleň, která působí přirozeně a je snadno nositelná. Muži tuto barvu dost podceňují. Když se však vhodně zkombinuje s černou nebo šedou, získáte svěží a nadčasovou kombinaci, ve které se míchá osobnost námořníka s rebelem.

Jak nosit mechovou zeleň?

Je ideální na běžné nošení ve stylu streetwear. Hodí se především pro tyto kousky:
* kabát,
* svetr z merino vlny,
* sako,
* košile v army stylu.

Cítit emoce

Je skvělou zprávou, že klasika kraluje i samotným materiálům. Návrhářům nejde jenom o to, aby muže oblékali. Chtějí se dostat do kontaktu s jeho pocity. A ty nejlépe vystihují tkaniny, které jsou příjemné na dotek a mají určitou strukturu. Skvělým příkladem je samet, rypsový kepr nebo manšestr.

Jako Starsky a Hutch

Pokud máte robustnější postavu, sáhněte po manšestrovém obleku, který je opět na vzestupu. Když se rozhodnete pro jiné textury, upřednostněte jemnější barevnou paletu, jako jsou odstíny zelené nebo modré.

Zimní bílá

Bílá barva představuje výzvu pro všechny odvážné muže. Je kontroverzní, proto velmi zajímavá a přitažlivá. Abyste pochopili, jak funguje, musíte se ji naučit nosit. Letní bílá působí ostře, tvrdě a chladně. V zimě by měla nabízet teplo a měkkost. Proto k ní patří textury a její pastelovější odstíny, jako jsou smetanová, slonovinová či štěrková.

Jak nosit bílou?

Zamyslete se nad:
* kašmírovou posádkou krku,
* měkkými moleskinovými nebo manšestrovými kalhotami,
* kartáčovaným kabátem.

Zimní bílá rozjasní tmavé oblečení a dodá mu svěžest.

Nebraňte se občasné nostalgii

Pokud se vám stýská po devadesátých letech, tak se do nich oblečte a vyrazte do ulic. Kombinace teplákového topu s výraznějším tištěným motivem s teplákovými kalhotami, kabátem a retro teniskami zaručí, že budete vypadat dobře a cítit se pohodlně. Tento neformální outfit v sobě skrývá i další výhodu. Když sundáte kabát, můžete se kdykoli a kdekoli pustit do sportování.

Bratři a svetři

S kvalitním, dobře padnoucím svetrem neuděláte nikdy chybu. Pokud máte asketickou postavu, přidá vám na objemu, pokud jste robustnější, pomůže vám s optimalizací nežádoucích proporcí.

I když jsou svetry nedílnou součástí šatníku, muži o nich vědí velmi málo. Obvykle je berou jako nenáročnou, funkční část oblečení, která je udržuje v teple. Dobře vybraný svetr má však ve skutečnosti vysoké IQ a zvládne toho mnohem víc. Třeba rozbít nezáživnou monotónnost v nošení košil a kalhot do společnosti či kanceláře.

Další věcí je, že využívá nespočetné množství materiálů, stylů, vzorů a barevností. (Tento chameleon si zaslouží vlastního průvodce, abyste ho poznali lépe.)

Ve výběru materiálu dejte přednost kašmíru, vlně nebo bavlně. Řešení stylů, vzorů a barevnosti je individuální. Mladší ročníky se vrátily ke svetrům s výraznými nápisy, obrázky či vzory. Pokud máte rád čisté linky a chcete reprezentovat, zvolte jednoduchost.

Barevné obleky? Ano!

Jak vyniknout v moři šedých, černých a modrých obleků? Barvami! Otevřete oči a dejte o sobě vědět v obleku na míru v odstínech hnědošedé, šedobéžové, modrozelené, vínové, smaragdově zelené či velbloudí. Jednotlivé barvy podtrhnete vhodně vybranou texturou a pochopitelně materiálem.

Výjimkou je manšestr, pro který se nejvíc hodí rezavá nebo modrá. Formálnějšího vzhledu obleku docílíte bílou košilí s kravatou. A pamatujte, že správně vybraná barva by měla ladit s vaší pokožkou.

Hedvábné košile s potiskem

Tato extravagantnější, avšak velmi působivá kombinace je vhodná pro ty, kteří se nebojí eklektického stylu. Jeho doménou je spojování různých vzorů a barev, které by měly mezi sebou ladit.

Pokud k potištěnému hedvábí nemáte dostatečnou důvěru, rozhodněte se pro neutrální barvy a jemnější vzory. Otevřené povahy se nemusí bát maximalismu a velkých potisků, které se dají mistrovsky propojit se základními barvami v tónech košile.