Minimalizujte šatník, zjednodušíte si tím život a objevíte svůj styl. Trendy jsou totiž pomíjivé a mění se každou sezonu. Navíc v současné době je možné cokoliv – od exotických barev až po monochromatické variace.

Jak na to? Investujte do kvalitních materiálů a střihů a začněte se chovat ke svému zevnějšku zodpovědně. Udržitelná móda neznamená pouze uspořádání si oblečení, ale změnu myšlení.

kapesníky-4-male

Protože pořád platí staré pravdy:

Móda vybledne, pouze styl zůstává.“ – Coco Chanel

Styl je věčný, móda pomíjivá.“ – Yves Saint Laurent

V Česku je ale stále zvykem obléknout se nevkusně a nepatřičně, a to k jakékoliv příležitosti. Přitom díky oblečení dokážete zapůsobit během několika sekund.

Proto se držte těchto pravidel:

  1. Do lesa v outdoorovém oblečení: není třeba bližší specifikace, neboť většina lidí ve městě je v tomto stylu už oblečená.
  2. Do města ve smart casual: to znamená uvolněnější styl, vycházkovou obuv, volnočasové kalhoty, trička a košile.
  3. Tenue de ville business casual: pro ranní pracovní schůzky a pracovní pohovory zvolte světlejší oblečení, kalhoty (mohou být i chinos) a sako ve světlejších barvách, k tomu patřičně zvolená košile, kravata a doplňky.
  4. Pro důležitá jednání: vhodnější je tmavý oblek (tmavě modrá a černá) a opět sladěná košile, kravata a doplňky.
  5. A pozor na black tie: jedná se o formálnější variantu obleku, která se nosí po sedmé večerní, skládá se z bílé košile, černého motýlku, tuxedo obleku a obuvi typu Oxford.

leo macenauer houseboat-24-male

Nejdůstojnější či nejvíce společenskou/formální barvou je černá. Já osobně preferuji na schůzky a společenské akce opravdu tmavě modrou – více ladí a není tak smutná jako černá. Do černé se oblékáme především na smuteční obřady.

Čtěte také: Konec kultu aneb 3 důvody, proč byste neměli nosit vícebarevné ponožky

Pořídit si stylový šatník není tak složité. Stačí následovat jednoduchá pravidla, jako zdali chceme splynout s davem, nebo vyniknout a mít vlastní názor. A taky je třeba přemýšlet o tom, v jakém prostředí se pohybujeme, v jaké časy a k jakým příležitostem se oblékáme.