skip to main content

Módní škatulata. Návrhář Raf Simons posílí značku Prada

Zvěsti se potvrdily. Belgický návrhář, který poslední dva roky vedl jako kreativní ředitel značku Calvin Klein a ještě předtím si jméno vybudoval ve vedoucí pozici návrhářského týmu u módních domů Christian Dior a Jil Sander, balí kufry a stěhuje se do Milána.

Tam společně s Miuccií Prada bude kreativním ředitelem slavné luxusní značky se stejnou odpovědností za tvůrčí rozvoj a rozhodování. První kolekcí, kterou Miuccia Prada a Raf Simons společně představí, bude dámská řada pro sezonu jaro/léto 2021, jejíž přehlídka proběhne v září 2020.

Miuccia Prada a Raf Simons. Foto: Profimedia

Nové partnerství, jež se bude týkat veškeré produkce značky Prada, se zrodilo z hlubokého respektu a otevřené komunikace – jde o vzájemné rozhodnutí, jež navrhly a stvrdily obě strany.

Reklama

Díky tomu se můžeme těšit na úplně nový pohled a tvůrčí jiskření mezi oběma talentovanými návrháři, řadícími se k nejdůležitějším a nejvlivnějším postavám současné světové módy. Spolupráce přinese také nový přístup k samotné definici postu kreativního ředitele prestižního a tradičního módního domu, pro nějž byl dosud charakteristický jasný rukopis jediného autora. Jasné hodnoty a duch značky Prada se tím ale nemění, právě naopak. Oba návrháři jsou zvyklí bořit konvence a očekávání.

O budoucnost módního domu Prada se tedy rozhodně bát nemusíme. Máme jen jedinou palčivou otázku: Bude se Miuccia Prada s Rafem Simonsem dělit o svoji skluzavku z kanceláře?