Je tu podzim a s ním i chladnější počasí, které si říká o teplé oversize kabáty, klasické motorkářské nebo vojenské bundy.

Letos zazáříte v uvolněném elegantním oblečením, třeba v saku se sportovním trikem a oblekovými kalhoty. Sportovní prvky navozují pocit pohodlí a luxusu, takže se skvěle hodí pro denní nošení. V módních kolekcích se objevují i retro prvky v neobvyklých barevnostech a nepředvídatelných detailech různých trimingů a pipingů – zdůraznění linií vnitřního vypracování a všitých proužků do švů.

V barevném spektru letošní sezony podzim/zima se objevují klasické užitkové odstíny modré, olivové a šedé, které odkazují na vojenský military trend, objevující se taky u funkčního sportovního oblečení. V módě jsou také béžové a zlatavé retro odstíny opírající se o klasické tradiční hodnoty.

collage1

Do módy se navrací styl zlatých šedesátek, který je vidět v drobných detailech, třeba na níže zobrazeném elegantním modelu s úzkými klopami a rovnými kalhotami. Pokud chcete vytvořit mladistvější verzi, můžete si je ohrnout. Slušet vám budou klasické odstíny bílé a šedočerné, které můžete rozsvítit pestřejšími odstíny. Nebojte se jich.

collage2

Kožený černý křivák stále zůstává klíčovou součástí stylingu, ale do módy se vracejí i jiné tmavé barvy. Pokud chcete dosáhnout čistého minimalistického vzhledu, rozhodně si neberte pásek do kalhot.

collage3

Duffle kabát v podobě, v jaké ho známe dnes, se vyznačuje velkou kapucí a zapínáním na tři nebo čtyři olivky, buď ze dřeva nebo nověji z buvolích rohů, s provázkovými nebo koženými očky, do kterých se provlékají. Letos se nosí barevnější, vzorované a oversize modely tohoto klasického kabátu.

collage4

To, že je army styl populární, si nemůžeme nevšimnout. Snad v každé výloze většího módního řetězce se objevuje bomber v různých barevných odstínech se zvýrazněním mužských ramen.

collage5

V jednoduchosti je krása, to se ostatně promítá i do svršků se zapínáním u krku. Většinou se jedná o pletené a sportem inspirované topy ve stylu cyklistických dresů. Mají jednoduché žebrování většinou jsou vyrobené z jednolícní pleteniny. Některé značky jako například Paul Smith využívají ve svých kolekcích i vzory.

collage6

V módě jsou i velkoformátové mikiny, které se nosí pod delší kabáty. Celkový efekt vytváří streetwearový nádech, obzvlášť pokud se na mikinách objevují nějaké potisky a výšivky. Jednobarevnost je zachovaná.

collage7

Chybu neuděláte ani se sportovní trekovou bundou s bílými zipy a pruhy. Mladistvý look vytvoří širší pásky na rukávech, světlé barvy a odvážnější detaily.

collage8

Oblekové látky použité na ležérní kousky oděvu přinášejí zajímavější a hravější rovinu mezi formálním a neformálním oděvem. Tyto většinou tmavé kalhoty teplákového střihu v pase do gumy jsou v letošní sezoně hodně populární. U některých takto šitých kalhot můžeme vidět i úpletové manžety na dolních okrajích nohavic.

collage9