Koupat se dá i jinde než v normálním bazénu a v něčem jiném než v obyčejné vodě. A celé to může být hodně zábavné. Pokud máte chuť cestovat za koupáním, tady je 8 tipů na cool bazény, které nabízejí poněkud netradiční zážitek.

Hotelový bazén, Marina Bay Sandy, Singapur

2

V tomhle bazénu budete o trochu blíž slunci. Ale možná vás z toho bude i trochu mrazit. Bazén je položen na třech mrakodrapech ve výšce 200 metrů nad zemí v 57. patře hotelu. Pokud se vám do něj nechce, zůstaňte na zemi – pohled zdola je taky úchvatný.

3

 

4


Pivní bazén, pivovar Starkenberger, Rakousko

5

Tento 700 let starý tyrolský zámek skrývá jeden světový rekord: první pivní bazén na světě. Vznikl přestavbou sedmi starých fermentačních nádrží umístěných ve sklepě. Koupel je prý hodně léčivá, ale nedoporučuje se pít, pivo v ní je hodně zředěné.

6


Zlatý bazén, St. Regis Lhasa Resort, Tibet

7

Tak trochu dekadentní bazén tohoto pětihvězdičkového hotelu je obložený tisíci zlatých dlaždiček, takže máte pocit, že se noříte do tekutého zlata. Je ovšem určený jen na rozjímání, potápění a skákání je zakázáno a děti do 12 let sem bez dozoru vůbec nesmí.


Léčivé misky, Aqua Dome, Rakousko

8

Futuristický design a v něm staré dobré lázně. Tři misky s vodou z ledovců se jakoby vznášejí ve vzduchu uprostřed tyrolských Alp. V jedné je siřičitá voda, ve druhé slaná a ve třetí vířivka s příjemnou teplotou mezi 32 a 36 stupni Celsia.

9


Největší bazén na světě, Valparaíso, Chile

10

Pokud jste zimomřiví a Pacifik vám připadá příliš ledový i uprostřed léta, můžete se koupat alespoň v jeho těsné blízkosti. Největší bazén na světě stojí na pobřeží Tichého oceánu v hotelovém komplexu San Alfonso del Mar v malebném chilském přístavu Valparaíso. Vejde se do něj 300 tisíc kubíků vody a je dlouhý skoro jeden kilometr.

11


Bazén s vínem, čajem nebo kávou, lázně Yunessun, Japonsko

12

Tohle je spíš zábavní park než opravdové lázně, i když relaxovat taky můžete. A to přesně podle vlastní chuti: v červeném víně, saké, kávové lázni nebo v zeleném čaji. To vše prý omlazuje pleť a povzbuzuje smysly.

13


Benátský bazén/Venetian Pool, Coral Gables, Florida

15

Nenajdete tady tak bombastický design, jako u předešlých tipů, ale možná vám udělá o to větší radost. Jezero v benátském stylu vzniklo v roce 1924 na místě bývalého korálového naleziště a dnes je považováno za nejkrásnější veřejné koupaliště na světě. Myslete na to, až pojedete na Floridu. Vstupné stojí jen 12 dolarů pro dospělého a 7 dolarů pro dítě.

16


Sopečný bazén, Seljavallalaug, Island

17

K malému bazénu schovanému mezi kopci musíte jít půlhodinu pěšky, nevede k němu žádná silnice. Ale výlet stojí za to. Nádrž vznikla ve 20. letech minulého století, aby se místní děti měly kde naučit plavat. Voda v něm je poměrně teplá, takže se v něm dá koupat i v zimě.

18