Ve Slevomatu končí jedna éra: jeho dosavadní šéfka Marie Havlíčková odchází po šesti letech z vedení. Počínaje lednem ji nahrazuje Ladislav Veselý, který do firmy nastoupil jako provozní ředitel.

Za odchodem Havlíčkové z vedení stojí osobní důvody, jmenovitě již druhý očekávaný přírůstek do rodiny.

„Primárně se teď chci věnovat rodině. Se dvěma dětmi již není možné se naplno věnovat dětem a firmě zároveň. Jedno, nebo druhé bych musela šidit a to nechci,“ vysvětlila Havlíčková.

Veselý, který dříve působil jako šéf produktu v Seznamu či v Economii, sice ve Slevomatu pracuje teprve rok, za tu dobu nicméně podle Havlíčkové prokázal své kvality. „Potvrdil, že má strategické myšlení a vidí věci z dlouhodobého hlediska,“ říká odcházející šéfka.

Slevomat si pod vedením Havlíčkové opakovaně sáhl na rekordní tržby a zisk, majetkově skončil v rukou britské skupiny Secret Escapes a intenzivně pracoval (a stále pracuje) na změně vnímání Slevomatu mezi zákazníky.

Z původně slevového serveru, který již v roce 2010 zakládal internetový podnikatel Tomáš Čupr, se totiž transformoval do zážitkového portálu s důrazem na cestování.