skip to main content
Breaking News

Musk se chystá propouštět v Tesle. Skončí každý desátý zaměstnanec

Americká automobilka Tesla zastavuje v celém světě nábor nových zaměstnanců a deset procent těch současných bude muset propustit. To by znamenalo kolem jedenácti tisíc lidí. V interním e-mailu to podle agentury Reuters uvedl šéf automobilky Elon Musk. Dodal také, že ekonomiku podle něj čekají těžké časy.

Musk v e-mailu manažerům automobilky napsal, že má teď z ekonomiky „super špatný pocit“. Tesla se zaměřuje na výrobu elektromobilů a v současné době zaměstnává kolem 110 tisíc lidí. Šéf Tesly e-mail odeslal ve čtvrtek. Automobilka se na dotaz agentury Reuters k obsahu e-mailu zatím nevyjádřila.

Reklama

Musk tento týden požádal zaměstnance, aby ukončili práci z domova a vrátili se do kanceláří. Pokud se to některým z nich nelíbí a v práci se neukážou, bude to podle něj Tesla brát tak, že už tam nepracují. Musk to rovněž uvedl v interní komunikaci, která pronikla na sociální sítě.

„Od každého v Tesle vyžadujeme, aby v kanceláři strávil minimálně čtyřicet hodin týdně,“ napsal Musk v e-mailu v úterý večer. „Pokud se neukážete, budeme předpokládat, že jste rezignovali,“ dodal.